Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu…
2021-10-01, 17:44 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie

Kacper Jungowski i Grzegorz Krukowski w Młodzieżowej Loży Radiowej
Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci).
- O stanie wyjątkowym mówimy w perspektywie czy jest to bezpiecznie czy nie i jaki ma to wpływ na sytuację w Polsce. Wygląda to niejednoznacznie – mówił Kacper Jungowski z Młodych Demokratów.

- Mamy obrazki ludzi, którzy są na granicy tak jak to było przed miesiącem i obrazek tego co sę dzieje w Polsce. Z perspektywy Polski wygląda to dość negatywnie, mówię o aspekcie gospodarczym, czyli o wpływie stanu wyjątkowego na przedsiębiorców, bo oni pozostają zamknięci i pozostaje sprawa ich finansowania. Jest też aspekt ludzi, dzieci, które tam koczują, a są obrzydzane opinii publicznej w Polsce. Traktuje się ich jako coś co mogłoby się przydać aktualnemu rządowi jako straszak na imigrantów – mówił Jungowski.

- Dzięki sprawnym działaniom WOT i pograniczników sytuacja jest opanowana i stabilna, co potwierdzają niezależne organy UE chwalące Polskę, ale widzimy na granice wzmożone działanie, spotęgowane przez służby białoruskie, które kierują zmuszają do nielegalnego przekroczenia nieszczęsnych ludzi – mówił Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS.

– Nieszczęsnych bo są przedmiotowo i cynicznie wykorzystywani do zagrywek socjotechnicznych i psychologicznych, takich typowych elementów wojny hybrydowej. Dlatego decyzja o przedłużeniu stanu jest słuszna. Co do konferencji ministrów, uważam, że opinia publiczna powinna być świadoma, że wśród ludzi są osoby mające związek z organizacjami terrorystycznymi, które są szkolone przez służby – mówił Krukowski.

Zobacz także

2021-11-08, godz. 09:00 Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami… - Jeżeli chodzi o powiat kluczborski to widzę możliwość współpracy z opcją, która sprawuje władzę - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Oszańca… » więcej 2021-11-05, godz. 19:17 "Młodzieżowa Loża Radiowa" o tym, że Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla Podczas konferencji klimatycznej COP 26 Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla. Jak ten ruch oceniają partyjne młodzieżówki, które… » więcej 2021-11-05, godz. 15:33 Michał Wojczyszyn z PNT w Opolu o programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ułatwieniach dla start'upów… Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu mówił dziś o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w poniedziałek (08.11)… » więcej 2021-11-04, godz. 11:12 Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii o pandemii kompensacyjnej, braku miejsc w szpitalach dla dzieci… - Mamy tak zwaną epidemię kompensacyjną - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii. - Mieliśmy lockdown… » więcej 2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »