Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Janusz Kowalski w 'Prosto z Sejmu' w rozmowie z Magdaleną…
2021-09-30, 13:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska

Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
- Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski w kontekście likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu. W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o decyzję sejmiku województwa pozwalającą na likwidację oddziału.
Poseł Kowalski dodał, że Platforma Obywatelska "zwija" opolską służbę zdrowia i wymienił takie przykłady jak likwidację sanatorium w Jarnołtówku, Suchym Borze, próbę likwidacji SOR w szpitalu w Opolu.

Magdalena Ogórek rozmawiała z posłem Januszem Kowalskim o przedłużeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie.
- Musimy odłożyć spory polityczne w takiej sytuacji. Opozycja powinna wspierać państwo i rząd. Kiedy mamy realne dowody od ministra Kamińskiego i Błaszczaka, to słyszymy od opozycji niepokojące słowa i widzimy wykorzystywanie sytuacji do ataku politycznego - powiedział. - Nie wolno dawać się rozgrywać i dawać paliwa Łukaszence.
Poseł Kowalski przypomniał sprawę sprzed kilku lat, kiedy był wiceprezydentem Opola odpowiedzialnym za politykę mieszkaniową w stolicy regionu.
- W 2015 roku otrzymałem pismo od ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego. Rząd Ewy Kopacz szukał mieszkań dla kilku tysięcy tzw imigrantów komunalnych, realizowana była próba wpuszczenia pod naciskiem Berlina imigrantów. Powiedziałem zdecydowane nie, nie będziemy mieszkań komunalnych migrantom udostępniać. Gdyby dzisiaj rządziła PO, ci ludzie, którzy są wykorzystywani teraz przez służby Białoruskie prawdopodobnie zostaliby wpuszczeni do Polski.

Poseł Solidarnej Polski skomentował także wpis Donalda Tuska na Twitterze o wieprzach, krowie i tłustych kotach.
- Pan Donald Tusk lepiej żeby zajął się władzami Platformy w województwie opolskim, Panem Andrzejem Bułą, który ma zarzuty prokuratorskie. Niech zajmie się tym jak PO zwija opolską służbą zdrowia, zamiast zajmować się hejtem, nienawiścią i agresją.

Zobacz także

2021-11-22, godz. 13:26 Marcelina Zawisza o tym, że powinno się wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych i o sytuacji na polsko-białoruskiej… Trzeba to powiedzieć wprost: rząd nie robi nic, żeby zakażeń i zgonów było jak najmniej - stwierdziła w Południowej Loży Radiowej Marcelina Zawisza… » więcej 2021-11-22, godz. 10:36 Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa o sytuacji międzynarodowej, polskiej obronności i bezpieczeństwie kraju - Kryzys na granicy nie jest zażegnany dlatego, że cała operacja nie sprowadza się do obrony fizycznej granicy. Patrzymy na to, jako element szerszej układanki… » więcej 2021-11-19, godz. 17:29 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji ustawy o ochronie granic i wypowiedziach osób publicznych obrażających służby… Młodzi politycy w Popołudniowej Loży Radiowej skomentowali ostatnie głosowanie w Sejmie, dotyczące ochrony granic, ale też, wypowiedzi aktorów i celebrytów… » więcej 2021-11-19, godz. 13:21 Joanna Bancerowska o III Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE i dotacjach dla instytucji kultury - To jest festiwal, który przybliża Polakom bogactwo kulturowe ale przede wszystkim muzyczne Europy Środkowo-Wschodniej - mówiła w Południowej Loży Joanna… » więcej 2021-11-19, godz. 09:11 Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy, Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i pandemii - To bardzo ważna ustawa w kontekście tego co się wydarza na granicy, że polskie służby mundurowe, również policja i straż pożarna z wielkim oddaniem… » więcej 2021-11-18, godz. 11:54 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o podatkowych aspektach Polskiego Ładu i pomyśle by pracodawca mógł… Gośćmi dzisiejszej programu byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i dr Jerzy… » więcej 2021-11-18, godz. 13:44 Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy… » więcej 2021-11-18, godz. 09:12 Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie… - Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo… » więcej 2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »