Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Janusz Kowalski w 'Prosto z Sejmu' w rozmowie z Magdaleną…
2021-09-30, 13:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej i zadaniach dla Tuska

Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
Janusz Kowalski i Magdalena Ogórek
- Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO, PSL, MN) jest niepokojąca - powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski w kontekście likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu. W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o decyzję sejmiku województwa pozwalającą na likwidację oddziału.
Poseł Kowalski dodał, że Platforma Obywatelska "zwija" opolską służbę zdrowia i wymienił takie przykłady jak likwidację sanatorium w Jarnołtówku, Suchym Borze, próbę likwidacji SOR w szpitalu w Opolu.

Magdalena Ogórek rozmawiała z posłem Januszem Kowalskim o przedłużeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie.
- Musimy odłożyć spory polityczne w takiej sytuacji. Opozycja powinna wspierać państwo i rząd. Kiedy mamy realne dowody od ministra Kamińskiego i Błaszczaka, to słyszymy od opozycji niepokojące słowa i widzimy wykorzystywanie sytuacji do ataku politycznego - powiedział. - Nie wolno dawać się rozgrywać i dawać paliwa Łukaszence.
Poseł Kowalski przypomniał sprawę sprzed kilku lat, kiedy był wiceprezydentem Opola odpowiedzialnym za politykę mieszkaniową w stolicy regionu.
- W 2015 roku otrzymałem pismo od ówczesnego wojewody Ryszarda Wilczyńskiego. Rząd Ewy Kopacz szukał mieszkań dla kilku tysięcy tzw imigrantów komunalnych, realizowana była próba wpuszczenia pod naciskiem Berlina imigrantów. Powiedziałem zdecydowane nie, nie będziemy mieszkań komunalnych migrantom udostępniać. Gdyby dzisiaj rządziła PO, ci ludzie, którzy są wykorzystywani teraz przez służby Białoruskie prawdopodobnie zostaliby wpuszczeni do Polski.

Poseł Solidarnej Polski skomentował także wpis Donalda Tuska na Twitterze o wieprzach, krowie i tłustych kotach.
- Pan Donald Tusk lepiej żeby zajął się władzami Platformy w województwie opolskim, Panem Andrzejem Bułą, który ma zarzuty prokuratorskie. Niech zajmie się tym jak PO zwija opolską służbą zdrowia, zamiast zajmować się hejtem, nienawiścią i agresją.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »