Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego…
2021-09-29, 13:56 Autor: Joanna Matlak

Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie działalności firmy Remondis

Małgorzata Rabiega "Południowa Loża Radiowa" (29.09.2021)
Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać do dalszego przetworzenia. Na to nie godzi się miasto Opole.
- Jeżeli firma dostanie zgodę na to, może się okazać, że przestanie przyjmować odpady komunalne od mieszkańców Opola i gmin ościennych. Remondis w Opolu stanie się producentem paliw alternatywnych.

W umowie dzierżawy terenu między miastem a firmą zapisano ile i jakich odpadów może przetwarzać i zbierać Remondis. Firma stara się o zmianę pozwolenia zintegrowanego tak aby zmienić przepustowość instalację i zbieranie odpadów nawet z całego kraju.

- Będzie przejeżdżało tamtędy znacznie więcej TiR-ów, będą powstawały korki, będzie hałas, te odpady wytwarzają odór - podkreślała wiceprezes ZK Małgorzata Rabiega. - Okoliczni mieszkańcy do tej pory nie wiedzieli o tym, bo firma starając się o nowe pozwolenie zintegrowane nie ma obowiązku informować, ani konsultować swoich planów z mieszkańcami - dodaje i zaznacza, że firma nie chce uzasadnić skąd odpady będą przywożone i po co, a urząd marszałkowski twierdzi, że nie ma podstaw, żeby odrzucić wniosek o zmianę pozwolenia zintegrowanego.

Wiceprezes Zakładu Komunalnego zaznaczyła, że Remondis twierdzi, że odpady będzie magazynować odpady w dwóch boxach i na placu, a chodzi o 90 tys. ton rocznie.

- Byliśmy na wizji lokalnej z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego i panem marszałkiem Konopką i remondis nie był w stanie wskazać, gdzie jest ten plac magazynowy, a dwa boxy, które wskazali były zapełnione - dodała.

Zobacz także

2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej 2021-11-02, godz. 12:57 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Polska polityka na półmetku obecnej kadencji sejmu i senatu. Średnie sondażowe, stan posiadania, możliwe koalicje. Zjednoczona Prawica to już blok czterech… » więcej 2021-11-02, godz. 09:29 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o wniosku o zmniejszenie subwencji na naukę języka niemieckiego i zmianach… - Każdy z posłów ma prawo składać poprawki - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Skomentował w ten sposób… » więcej 2021-10-29, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o nowym przedmiocie w szkole HiT Gośćmi Młodzieżowej Loży byli Amadeusz Hofman (FMS, Lewica), Szymon Folp (PL 2050), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych… » więcej 2021-10-29, godz. 14:07 Aspirant Agnieszka Nierychła z opolskiej policji o akcji "Znicz", o tym że święta to czas żniw dla złodziei i zasadach… - Na pewno tych policjantów będzie więcej, nie tylko w pobliżu nekropolii, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych - mówiła w Południowej Loży asp… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »