Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale…
2021-09-20, 17:05 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch" i Aleksandrówce

Katarzyna Czochara "Popołudniowa Loża Radiowa" (20.09.2021)
Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego miastu i gminie Prudnik. - Ogromnie się z tego cieszę. Ta inicjatywa miała miejsce już w 2018 roku, kiedy złożyłam na ręce Rady Miejskiej Prudnika uchwałę w tej sprawie wraz z wieloma podpisami mieszkańców. Procedura trochę trwała, ale tego nie da się załatwić od ręki - mówiła poseł PiS.
- Działalność Kardynała to nie była tylko posługa duchowa, ale też działalność patriotyczna. W okresie powojennym komuniści robili wszystko by nasz kraj odwrócić od Boga i chrześcijaństwa. To się nie udało i jest w tym duża zasługa Kardynała. On kochał Polskę i Polaków. W dzisiejszych czasach kiedy są tak ostre ataki na Kościół, ta postać pokazuje, że warto kierować się innymi wartościami w swoim życiu - mówiła poseł PiS.

- Czasem jak słucham wypowiedzi polityków Platformy to aż brak słów. Unia Europejska jest nam potrzebna, a my Unii i na pewno nikt z polityków PiS nie myśli o tym, żebyśmy opuścili UE. Natomiast chcemy być traktowani na równych zasadach zgodnie z tym co jest w traktatach. Nie możemy się też godzić na wszystko bezkrytycznie - stwierdziła poseł Katarzyna Czochara gdy zapytaliśmy o dyskusje o polexicie i pomysł Donalda Tuska, by do wyjścia z UE była potrzebna 2/3 głosów w Sejmie.

- Niemcy w 2005 też zwróciły się do swojego Trybunału o taką samą wykładnię, które prawo jest wyższe i Trybunał uznał wyższość prawa niemieckiego nad europejskim. I jakoś nic się nie działo, nikt w Unii tego nie negował. A gdy dziś nasz premier zwrócił się do TK, miał do tego prawo, mógł przecież mieć wątpliwości, robi się z tego dyskusja. Dla mnie to trochę strata czasu, bo można by w tym czasie pracować nad konkretnymi sprawami - mówila poseł Czochara.

Naszego gościa pytaliśmy też o słabnące zainteresowanie szczepieniami.

- Sama mam różne doświadczenia, nawet w rodzinie mam osoby które tego typu akcje negują. Sama jestem zaszczepiona i według mnie to najlepszy sposób wyjść z tego globalnego problemu. Już dziś zachęcam aby przyjść na sobotnią akcję w Kędzierzynie - Koźlu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Tam w ramach pikniku będzie tor przeszkód, pokazy straży pożarnej, pokazy tańca, ale i koncert zespołu Golec u'Orkiestra. Będzie też można wygrać wejściówki na mecze naszej ZAKSY. Przy tej okazji chcemy żeby niektórzy mogli się zaszczepić - mówiła poseł PiS.

Zobacz także

2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »