Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale…
2021-09-20, 17:05 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch" i Aleksandrówce

Katarzyna Czochara "Popołudniowa Loża Radiowa" (20.09.2021)
Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego miastu i gminie Prudnik. - Ogromnie się z tego cieszę. Ta inicjatywa miała miejsce już w 2018 roku, kiedy złożyłam na ręce Rady Miejskiej Prudnika uchwałę w tej sprawie wraz z wieloma podpisami mieszkańców. Procedura trochę trwała, ale tego nie da się załatwić od ręki - mówiła poseł PiS.
- Działalność Kardynała to nie była tylko posługa duchowa, ale też działalność patriotyczna. W okresie powojennym komuniści robili wszystko by nasz kraj odwrócić od Boga i chrześcijaństwa. To się nie udało i jest w tym duża zasługa Kardynała. On kochał Polskę i Polaków. W dzisiejszych czasach kiedy są tak ostre ataki na Kościół, ta postać pokazuje, że warto kierować się innymi wartościami w swoim życiu - mówiła poseł PiS.

- Czasem jak słucham wypowiedzi polityków Platformy to aż brak słów. Unia Europejska jest nam potrzebna, a my Unii i na pewno nikt z polityków PiS nie myśli o tym, żebyśmy opuścili UE. Natomiast chcemy być traktowani na równych zasadach zgodnie z tym co jest w traktatach. Nie możemy się też godzić na wszystko bezkrytycznie - stwierdziła poseł Katarzyna Czochara gdy zapytaliśmy o dyskusje o polexicie i pomysł Donalda Tuska, by do wyjścia z UE była potrzebna 2/3 głosów w Sejmie.

- Niemcy w 2005 też zwróciły się do swojego Trybunału o taką samą wykładnię, które prawo jest wyższe i Trybunał uznał wyższość prawa niemieckiego nad europejskim. I jakoś nic się nie działo, nikt w Unii tego nie negował. A gdy dziś nasz premier zwrócił się do TK, miał do tego prawo, mógł przecież mieć wątpliwości, robi się z tego dyskusja. Dla mnie to trochę strata czasu, bo można by w tym czasie pracować nad konkretnymi sprawami - mówila poseł Czochara.

Naszego gościa pytaliśmy też o słabnące zainteresowanie szczepieniami.

- Sama mam różne doświadczenia, nawet w rodzinie mam osoby które tego typu akcje negują. Sama jestem zaszczepiona i według mnie to najlepszy sposób wyjść z tego globalnego problemu. Już dziś zachęcam aby przyjść na sobotnią akcję w Kędzierzynie - Koźlu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Tam w ramach pikniku będzie tor przeszkód, pokazy straży pożarnej, pokazy tańca, ale i koncert zespołu Golec u'Orkiestra. Będzie też można wygrać wejściówki na mecze naszej ZAKSY. Przy tej okazji chcemy żeby niektórzy mogli się zaszczepić - mówiła poseł PiS.

Zobacz także

2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej 2021-10-22, godz. 11:16 Dr Stanisław Niewiński o dekadzie rządów Xi Jinpinga w Chinach, wyhamowaniu chińskiej gospodarki i nowym wyścigu… - Xi Jinping rządzi w Chinach już prawie dekadę, w przyszłym roku „stuknie” mu 10 lat i wszystko wskazuje, że na dekadzie się może nie zakończyć -… » więcej 2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »