Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów…
2021-09-17, 14:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie

"Młodzieżowa Loża Radiowa" (17.09.2021)
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej podstawówki. W obu przypadkach powodem jest zachorowanie ucznia. Ich wiek pozwalał na przyjęcie szczepionki, ale zaszczepieni nie byli.
Na Opolszczyźnie chęć zaszczepienia zadeklarowało 1440 rodziców uczniów.
- Jeżeli rodzice nie chcą się zaszczepić i jeśli rodzice stwierdzą, że nie chcą żeby ich dziecko się zaszczepiło, to skąd mają brać przykład - powiedziała Kamila Stanicka z Młodej Lewicy.

- W klasie mojego brata (pierwsza kl. liceum) na 30 osób jest zaszczepiona jedna osoba, to jest mój brat - powiedział Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów. - Dla mnie to niepojęte, że mając dobrodziejstwo szczepień na wyciągnięcie ręki nie podejmuje sie decyzji o zaszczepieniu dzieci i siebie.

- To rodzice odpowiadają za dzieci i decydują o tym czy dziecko ma być szczepione, czy nie - przypomniał Tobiasz Gużda z Młodej Prawicy.

Rozmawialiśmy także o trwającym Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

- Jeżeli dziecko jest wychowywane tak, że korzysta z roweru, a samochodu wtedy kiedy musi, to dziecko rozumie i jest dowartościowane w ten sposób, że robi to dla środowiska - powiedziała Kamila Stanicka.

- Takie tygodnie zawsze się przydadzą, bo nasze pokolenie jest pierwszym lub drugim, które zdaje sobie sprawę, że środowisko jest ważne. Ale taka edukacja zawsze jest potrzebna - stwierdził Tobiasz Gużda.

Tobiasz Gajda powiedział, że edukacji nigdy za wiele, bez tego nic się nie zmieni.
- Nie oszukujmy się, samochód jest niezbędny, jeśli mieszka się poza miastem, ale chodzi o racjonalne gospodarowanie tym pojazdem. Mieszkając w obszarze zurbanizowanym, to dla czego nie korzystać z komunikacji miejskiej - mówił.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 08:59 Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w Opolu o stanie oświaty w czasie pandemii - Pierwszy lockdown, to szok i organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i rodziców. Było to na zasadzie, niech każdy sobie radzi jak potrafi - powiedział… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »