Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów…
2021-09-17, 14:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie

"Młodzieżowa Loża Radiowa" (17.09.2021)
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej podstawówki. W obu przypadkach powodem jest zachorowanie ucznia. Ich wiek pozwalał na przyjęcie szczepionki, ale zaszczepieni nie byli.
Na Opolszczyźnie chęć zaszczepienia zadeklarowało 1440 rodziców uczniów.
- Jeżeli rodzice nie chcą się zaszczepić i jeśli rodzice stwierdzą, że nie chcą żeby ich dziecko się zaszczepiło, to skąd mają brać przykład - powiedziała Kamila Stanicka z Młodej Lewicy.

- W klasie mojego brata (pierwsza kl. liceum) na 30 osób jest zaszczepiona jedna osoba, to jest mój brat - powiedział Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów. - Dla mnie to niepojęte, że mając dobrodziejstwo szczepień na wyciągnięcie ręki nie podejmuje sie decyzji o zaszczepieniu dzieci i siebie.

- To rodzice odpowiadają za dzieci i decydują o tym czy dziecko ma być szczepione, czy nie - przypomniał Tobiasz Gużda z Młodej Prawicy.

Rozmawialiśmy także o trwającym Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

- Jeżeli dziecko jest wychowywane tak, że korzysta z roweru, a samochodu wtedy kiedy musi, to dziecko rozumie i jest dowartościowane w ten sposób, że robi to dla środowiska - powiedziała Kamila Stanicka.

- Takie tygodnie zawsze się przydadzą, bo nasze pokolenie jest pierwszym lub drugim, które zdaje sobie sprawę, że środowisko jest ważne. Ale taka edukacja zawsze jest potrzebna - stwierdził Tobiasz Gużda.

Tobiasz Gajda powiedział, że edukacji nigdy za wiele, bez tego nic się nie zmieni.
- Nie oszukujmy się, samochód jest niezbędny, jeśli mieszka się poza miastem, ale chodzi o racjonalne gospodarowanie tym pojazdem. Mieszkając w obszarze zurbanizowanym, to dla czego nie korzystać z komunikacji miejskiej - mówił.

Zobacz także

2021-10-19, godz. 17:34 Andrzej Kasiura o funduszach europejskich, kopciuchach i połączeniach autobusowych - Prawie miliard euro dla województwa opolskiego przypada z funduszy europejskich na lata 2021-2027 - powiedział burmistrz Krapkowic i prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej 2021-10-18, godz. 14:00 Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO - Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z… » więcej 2021-10-18, godz. 13:56 Paweł Kukiz o tym czy się koleguje z prezesem Kaczyńskim, współpracy z PiS i co sądzi o debacie Tusk - Kaczyński - Ja wiem czy te relacje można nazwać kolegowaniem się? Kolegowanie może się zamienić w kolesiostwo (śmiech) więc z takimi sformułowaniami ostrożnie… » więcej 2021-10-18, godz. 09:30 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o budowie muru na granicy, zwiększonej dotacji dla mniejszości narodowych… - Uważam, że ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy jest nie tylko abstrakcyjny, ale nie przystający na XXI wiek - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »