Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej…
2021-08-26, 09:05 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa

Wiesława Błudzin "Poranna Loża Radiowa" (26.08.2021)
- Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy co się dzieje, niektórzy przyjeżdżają z morza czy gór, nikt nie nosi maseczek nawet w pomieszczeniach, a to już jest niedopuszczalne - mówiła w Porannej Loży Radiowej dr Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
W ciągu minionej doby zarejestrowano w Polsce 233 nowe zakażenia koronawirusem. To ponad 13 procent więcej, niż tydzień temu. Zmarło 5 osób. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 nowych zakażeń koronawirusem.

- Sądzę, że to dopiero wstęp, jak będzie nikt nie wie. Nastawiamy się, że zakażeń będzie dużo. Teraz na oddziale nie ma ani jednej osoby z zakażeniem, ale mamy miejsca, czekamy. W tej chwili są przyjmowani inni pacjenci, którzy potrzebują naszej pomocy. Przypuszczam, że osoby zakażone to będą te, które się nie zaszczepiły – mówiła dr Błudzin.

Dodajmy, że według najnowszych danych ECDC, czyli Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Polska pozostaje krajem UE z najniższą wykrywaną liczbą nowych zakażeń koronawirusem w przeliczeniu na milion mieszkańców.

- Przyjmujemy osoby starsze po 80 roku życia z cukrzycą, zakażeniem przewodu pokarmowego czy zapaleniem płuc i część z nich nie była szczepiona. Na nasze pytania odpowiadają, że np. nie myśleli, że to jest ważne, albo że się bały. My mówimy, że szczepionki rzadko dają działania niepożądane i wtedy przekonują się. Zawsze zalecamy żeby się szczepić – mówił nasz gość.

W województwie opolskim liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi ponad 401 tysięcy, a liczba szczepień przekroczyła 850 tysięcy. Czy to wystarczy by powstała "tarcza ochronna"? Zdaniem dr Błudzin to wciąż mało.

- Statystycznie Opolszczyzna jest prawie na samym końcu, wychodzi niecałe 50% zaszczepionych. Im więcej tym lepiej, to powinno być np. 80-90%.

Zobacz także

2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej 2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej 2021-09-20, godz. 17:05 Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »