Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych…
2021-08-02, 08:53 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu kierowców

- Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Andrzej Rak, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Rozmawialiśmy o zaostrzeniu kar za łamanie przepisów drogowych. Rząd przyjął projekt ustawy, która ma wejść w życie od przyszłego roku.
- Trzeba także edukować od najmłodszych lat, już od przedszkola i edukacja powinna położyć nacisk na kształtowanie wyobraźni i odpowiedzialności, bo najlepszy przepis nie skróci drogi hamowania - zaznaczył.

Poruszyliśmy także temat planowanych zmian w systemie szkolenia kierowców. Ma być wprowadzona możliwość odbywania dodatkowych godzin "jazdy na mieście" z opiekunem prawnym, czyli na przykład z mamą lub tatą.

- Musimy poznać szczegóły tego rozwiązania, ale ogólnie to dobry pomysł funkcjonujący w innych krajach - ocenił. - Teraz takie dodatkowe godziny można wykupić u instruktora, a i tak doświadczenie na drodze przystępujących do egzaminu jest niewielkie.

Planowane zmiany w kursach dla kierowców obejmują także możliwość wykupienia dodatkowych godzin z instruktorem tym, którzy uprawnienie do kierowania pojazdem już mają, ale dawno nie prowadzili samochodu i chcieliby sobie przypomnieć, jak to się robi.

- To bardzo dobry pomysł, bo obecnie przepisy mówią o tym, że osoba posiadająca uprawnienia do kierowania nie może się doszkalać w ośrodku szkolenie kierowców. Jedyne rozwiązanie to doszkalanie w Ośrodkach Doskonalenia Jazdy, ale tych jest w naszym kraju niewiele, więc dostępność jest utrudniona.

Zobacz także

2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej 2021-09-20, godz. 08:37 Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola - Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia… » więcej 2021-09-17, godz. 14:42 Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »