Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych…
2021-08-02, 08:53 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu kierowców

- Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Andrzej Rak, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Rozmawialiśmy o zaostrzeniu kar za łamanie przepisów drogowych. Rząd przyjął projekt ustawy, która ma wejść w życie od przyszłego roku.
- Trzeba także edukować od najmłodszych lat, już od przedszkola i edukacja powinna położyć nacisk na kształtowanie wyobraźni i odpowiedzialności, bo najlepszy przepis nie skróci drogi hamowania - zaznaczył.

Poruszyliśmy także temat planowanych zmian w systemie szkolenia kierowców. Ma być wprowadzona możliwość odbywania dodatkowych godzin "jazdy na mieście" z opiekunem prawnym, czyli na przykład z mamą lub tatą.

- Musimy poznać szczegóły tego rozwiązania, ale ogólnie to dobry pomysł funkcjonujący w innych krajach - ocenił. - Teraz takie dodatkowe godziny można wykupić u instruktora, a i tak doświadczenie na drodze przystępujących do egzaminu jest niewielkie.

Planowane zmiany w kursach dla kierowców obejmują także możliwość wykupienia dodatkowych godzin z instruktorem tym, którzy uprawnienie do kierowania pojazdem już mają, ale dawno nie prowadzili samochodu i chcieliby sobie przypomnieć, jak to się robi.

- To bardzo dobry pomysł, bo obecnie przepisy mówią o tym, że osoba posiadająca uprawnienia do kierowania nie może się doszkalać w ośrodku szkolenie kierowców. Jedyne rozwiązanie to doszkalanie w Ośrodkach Doskonalenia Jazdy, ale tych jest w naszym kraju niewiele, więc dostępność jest utrudniona.

Zobacz także

2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej 2021-09-27, godz. 13:24 Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu. - Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych… » więcej 2021-09-27, godz. 09:18 Renata Cygan, wicedyrektor WUP o rynku pracownika, dotacjach na założenie firmy i pracy sezonowej - Rynek pracownika mamy już od dłuższego czasu, nawet pandemia tego nie zmieniła - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 20:37 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół kopalni i elektrowni Turów i szczepieniach wśród młodych Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy i Kacper Kunstler z Młodej Prawicy. » więcej 2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »