Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym…
2021-07-29, 13:10 Autor: Magdalena Ogórek

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę światopoglądową odnośnie nauki w społeczeństwie. Każdemu z nas wydaje się, że może rozsądzać kwestie na wysokim poziomie naukowym, również te dotyczące szczepionek - powiedziała w "Prosto z sejmu" w Południowe Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w województwie Opolskim.

- Do tej porty na świecie zarażonych zostało 190 mln osób z tego zmarło 4.5 miliona. W Polsce odnotowano 3 mln przypadków a zmarło 75 tys. osób. To jest rekord. Po 1945 roku nie mieliśmy tak wysokiej umieralności - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś.
Posłanka Violetta Porowska:
- Ci, którzy poddają się argumentacji antyszczepionkowej robią to, bo argumentacja do nich dotarła. Myślę, że w skali całego świata powinniśmy zastanowić się, jaką wartość ma dla nas nauka. Druga sprawa to wolność. Musimy zastanowić się czym jest wolność.

Ja uważam, że moja wolność kończy się w momencie, kiedy moja wolność odbiera wolność innym. Tutaj mamy taki przypadek. Antyszczepionkowcy zagrażają mojej wolności i wolności i bezpieczeństwu mojej rodziny - mówiła poseł Porowska.
Magdalena Ogórek pytała także o wolne media.

- Jestem członkiem komisji kultury i mediów i dyskusja na ostatnim posiedzeniu była polityczna a nie merytoryczna. Zapis nad którym pracowaliśmy dotyczy wysokości kapitału zagranicznego w polskich mediach. 49% udziałów może należeć do jednego medium zagranicznego - podkreśliła Violetta Porowska. Doprecyzowaliśmy przepisy, które były anonsowane w polskim prawie na początku lat 90-tych.

- Przeciwnicy tych zapisów rzucali olbrzymie zarzuty w stronę telewizji publicznej i każdej innej, która przedstawia inny punk widzenia niż opozycja. To jest przekazywanie innych punktów widzenia, odbiorca ma prawo do tego i to on ma prawo dokonywać wyboru, które komentarze do niego docierają. Tego prawa odbiera się widzom nazywając telewizję reżimową. Opozycja wyobraża sobie, że powinien być jeden słuszny kanał informacyjny, nt TVN.

Poseł Tomasz Kostuś:
- Mamy nieodpowiedzialne wypowiedzi, zwłaszcza w kampanii prezydenckiej, polityków Zjednoczonej Prawicy.
Poseł Kostuś uważa, że powinny być w Polsce wprowadzone rozwiązania podobne do tych we Francji.

- Bardzo cenię sobie wolność, natomiast bezpieczeństwo kosztuje. Proszę zwrócić uwagę, że we Francji po zapowiedzi utrudnień w dostępie do kawiarni, centrów handlowych itd. w ciągu jednego dnia zgłosiło się do rejestracji na szczepienia ponad 1 mln osób - podkreślił gość Magdalena Ogórek. - Taki wariant trzeba poważnie rozważyć, jeśli nie chcemy powtórki lock downu.

Pyta także, co robi mister spraw wewnętrznych i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa jeśli chodzi o szerzących nieprawdziwe informacje antyszczepionkowców.

- Mądrym rozwiązaniem byłoby nagradzanie osób, które się zaszczepiły a te, które tego nie zrobiły utrudniać dostęp do kawiarni, basenów itd. To w czasie nadchodzącej 4 fali pandemii to jest narażanie życia i zdrowia całej populacji - podkreślał poseł Platformy Obywatelskiej.

Pytany o "lexTVN" powiedział: - Ta ustawa jest nieprzemyślana, szkodliwa, zła. Cytując wicepremiera Gowina zagraża wolności słowa w Polsce i ma wypływ na bezpieczeństwo państwa"

Zobacz także

2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej 2021-09-20, godz. 17:05 Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej 2021-09-20, godz. 08:37 Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola - Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia… » więcej 2021-09-17, godz. 14:42 Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »