Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym…
2021-07-29, 13:10 Autor: Magdalena Ogórek

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę światopoglądową odnośnie nauki w społeczeństwie. Każdemu z nas wydaje się, że może rozsądzać kwestie na wysokim poziomie naukowym, również te dotyczące szczepionek - powiedziała w "Prosto z sejmu" w Południowe Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w województwie Opolskim.

- Do tej porty na świecie zarażonych zostało 190 mln osób z tego zmarło 4.5 miliona. W Polsce odnotowano 3 mln przypadków a zmarło 75 tys. osób. To jest rekord. Po 1945 roku nie mieliśmy tak wysokiej umieralności - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś.
Posłanka Violetta Porowska:
- Ci, którzy poddają się argumentacji antyszczepionkowej robią to, bo argumentacja do nich dotarła. Myślę, że w skali całego świata powinniśmy zastanowić się, jaką wartość ma dla nas nauka. Druga sprawa to wolność. Musimy zastanowić się czym jest wolność.

Ja uważam, że moja wolność kończy się w momencie, kiedy moja wolność odbiera wolność innym. Tutaj mamy taki przypadek. Antyszczepionkowcy zagrażają mojej wolności i wolności i bezpieczeństwu mojej rodziny - mówiła poseł Porowska.
Magdalena Ogórek pytała także o wolne media.

- Jestem członkiem komisji kultury i mediów i dyskusja na ostatnim posiedzeniu była polityczna a nie merytoryczna. Zapis nad którym pracowaliśmy dotyczy wysokości kapitału zagranicznego w polskich mediach. 49% udziałów może należeć do jednego medium zagranicznego - podkreśliła Violetta Porowska. Doprecyzowaliśmy przepisy, które były anonsowane w polskim prawie na początku lat 90-tych.

- Przeciwnicy tych zapisów rzucali olbrzymie zarzuty w stronę telewizji publicznej i każdej innej, która przedstawia inny punk widzenia niż opozycja. To jest przekazywanie innych punktów widzenia, odbiorca ma prawo do tego i to on ma prawo dokonywać wyboru, które komentarze do niego docierają. Tego prawa odbiera się widzom nazywając telewizję reżimową. Opozycja wyobraża sobie, że powinien być jeden słuszny kanał informacyjny, nt TVN.

Poseł Tomasz Kostuś:
- Mamy nieodpowiedzialne wypowiedzi, zwłaszcza w kampanii prezydenckiej, polityków Zjednoczonej Prawicy.
Poseł Kostuś uważa, że powinny być w Polsce wprowadzone rozwiązania podobne do tych we Francji.

- Bardzo cenię sobie wolność, natomiast bezpieczeństwo kosztuje. Proszę zwrócić uwagę, że we Francji po zapowiedzi utrudnień w dostępie do kawiarni, centrów handlowych itd. w ciągu jednego dnia zgłosiło się do rejestracji na szczepienia ponad 1 mln osób - podkreślił gość Magdalena Ogórek. - Taki wariant trzeba poważnie rozważyć, jeśli nie chcemy powtórki lock downu.

Pyta także, co robi mister spraw wewnętrznych i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa jeśli chodzi o szerzących nieprawdziwe informacje antyszczepionkowców.

- Mądrym rozwiązaniem byłoby nagradzanie osób, które się zaszczepiły a te, które tego nie zrobiły utrudniać dostęp do kawiarni, basenów itd. To w czasie nadchodzącej 4 fali pandemii to jest narażanie życia i zdrowia całej populacji - podkreślał poseł Platformy Obywatelskiej.

Pytany o "lexTVN" powiedział: - Ta ustawa jest nieprzemyślana, szkodliwa, zła. Cytując wicepremiera Gowina zagraża wolności słowa w Polsce i ma wypływ na bezpieczeństwo państwa"

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »