Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-06-24, 12:43 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Tomaszewskim, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski ale i byłym posłem

Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu
Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu' [fot. Jan Tomszewski - Zorro2212]
- Paolo Sousa obejmując reprezentację Polski nie wziął sobie asystenta Polaka i praktycznie do wczoraj jeszcze błądził. Błądzi ze składem, błądzi z koncepcją gry. Bardzo ładnie mówi, ładnie się wypowiada, dziękuje dziennikarzom za pytania i stawia jasne problemy: że nie mamy powtarzalności, że nie mamy automatyzmu w grze... Ale jak mamy go mieć kiedy on co mecz wystawia inny skład? - mówił w programie "Prosto z sejmu" Jan Tomaszewski, były piłkarz i reprezentant Polski w rozmowie z redaktor Magdaleną Ogórek. Wczoraj Polska przegrała ze Szwecją 2:3 i tym samym pożegnała się z Euro2020.
Jan Tomaszewski komentował m.in. wypowiedź Paolo Sousy o potrzebie zmiany mentalności w podejściu do meczu. - Ja tego nie rozumiem. Mamy najlepszego zawodnika na świecie, mamy zawodników, którzy grają w lidze włoskiej czy angielskiej, przecież oni mają tę mentalność zwycięzcy, bo gdyby nie mieli to nie graliby w tych klubach – mówił Tomaszewski i dodał, że chciałby usłyszeć odpowiedzi na parę pytań.

- Jak to możliwe, że w pięciu spotkaniach przed meczem ze Słowacją było ustawienie z dwoma napastnikami, a w meczu ze Słowacją wystawia się jednego? Gdzie automatyzacja i sens? – pytał gość Magdaleny Ogórek.

- Prawda jest taka, że wylatujemy z hukiem z turnieju po meczach, które były pełne chaosu, wczoraj wszyscy siedzieli jak na rozżarzonych węglach, więc wytłumacz mi laikowi ale i kibicowi, jak to jest, że ze Słowacją przegrywamy z hukiem, potem Słowacja przegrywa z Hiszpanią z którą my remisujemy, a potem mamy taką przegraną ze Szwecją. Trzy razy widzieliśmy zupełnie inny zespół – mówiła redaktor Ogórek.

- Dodam jeszcze jedno. Jak to możliwe, że przegrywamy ze Słowacją, jeżeli my wszystkich zawodników, począwszy od bramkarza po zawodnika numer 9 czyli Dudę, mamy o klasę lepszych od Słowacji? Jak to jest, że w tym meczu poruszaliśmy się jak mucha w smole? Nie było asekuracji, nie było świeżości. Mam nadzieję, że teraz zawodnicy ale i ci, którzy byli w sztabie „puszczą farbę” i powiedzą dlaczego byli tacy „zajechani” i przetrenowani – mówił Tomaszewski i stwierdził, że jego zdaniem "Sousa nie rozumie, że na turniejach o mistrzostwo Europy czy świata się nie trenuje, tylko podtrzymuje cechy motoryczne”.

- Kolejna szansa została zmarnowana, powtarzam to z pełną odpowiedzialnością za słowo, przez najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki i niestety odpadamy – podsumował Jan Tomaszewski.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej 2021-08-19, godz. 09:01 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień - Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »