Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-06-24, 12:43 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Tomaszewskim, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski ale i byłym posłem

Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu
Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu' [fot. Jan Tomszewski - Zorro2212]
- Paolo Sousa obejmując reprezentację Polski nie wziął sobie asystenta Polaka i praktycznie do wczoraj jeszcze błądził. Błądzi ze składem, błądzi z koncepcją gry. Bardzo ładnie mówi, ładnie się wypowiada, dziękuje dziennikarzom za pytania i stawia jasne problemy: że nie mamy powtarzalności, że nie mamy automatyzmu w grze... Ale jak mamy go mieć kiedy on co mecz wystawia inny skład? - mówił w programie "Prosto z sejmu" Jan Tomaszewski, były piłkarz i reprezentant Polski w rozmowie z redaktor Magdaleną Ogórek. Wczoraj Polska przegrała ze Szwecją 2:3 i tym samym pożegnała się z Euro2020.
Jan Tomaszewski komentował m.in. wypowiedź Paolo Sousy o potrzebie zmiany mentalności w podejściu do meczu. - Ja tego nie rozumiem. Mamy najlepszego zawodnika na świecie, mamy zawodników, którzy grają w lidze włoskiej czy angielskiej, przecież oni mają tę mentalność zwycięzcy, bo gdyby nie mieli to nie graliby w tych klubach – mówił Tomaszewski i dodał, że chciałby usłyszeć odpowiedzi na parę pytań.

- Jak to możliwe, że w pięciu spotkaniach przed meczem ze Słowacją było ustawienie z dwoma napastnikami, a w meczu ze Słowacją wystawia się jednego? Gdzie automatyzacja i sens? – pytał gość Magdaleny Ogórek.

- Prawda jest taka, że wylatujemy z hukiem z turnieju po meczach, które były pełne chaosu, wczoraj wszyscy siedzieli jak na rozżarzonych węglach, więc wytłumacz mi laikowi ale i kibicowi, jak to jest, że ze Słowacją przegrywamy z hukiem, potem Słowacja przegrywa z Hiszpanią z którą my remisujemy, a potem mamy taką przegraną ze Szwecją. Trzy razy widzieliśmy zupełnie inny zespół – mówiła redaktor Ogórek.

- Dodam jeszcze jedno. Jak to możliwe, że przegrywamy ze Słowacją, jeżeli my wszystkich zawodników, począwszy od bramkarza po zawodnika numer 9 czyli Dudę, mamy o klasę lepszych od Słowacji? Jak to jest, że w tym meczu poruszaliśmy się jak mucha w smole? Nie było asekuracji, nie było świeżości. Mam nadzieję, że teraz zawodnicy ale i ci, którzy byli w sztabie „puszczą farbę” i powiedzą dlaczego byli tacy „zajechani” i przetrenowani – mówił Tomaszewski i stwierdził, że jego zdaniem "Sousa nie rozumie, że na turniejach o mistrzostwo Europy czy świata się nie trenuje, tylko podtrzymuje cechy motoryczne”.

- Kolejna szansa została zmarnowana, powtarzam to z pełną odpowiedzialnością za słowo, przez najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki i niestety odpadamy – podsumował Jan Tomaszewski.

Zobacz także

2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »