Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej…
2021-06-24, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym
- Wszystkim nam zależy na tym, żeby wszystkie dzieci od września wróciły do nauki stacjonarnej - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Dlatego jest planowana akcja szczepień w szkołach, w pierwszych tygodniach września. Zespoły szczepienne z pediatrą będą przyjeżdżały do szkół - zapowiedział kurator.
Oprócz tego, w wakacje w każdą środę między godziną 15. a 19. będzie można zaszczepić dziecko powyżej 12. roku życia w punkcie szczepień USK przy ul. Witosa.

Kilka dni temu obyły się spotkania z rodzicami i lekarzami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Wziął w nich udział także pełnomocnik dyrektora ds. spraw pacjentów, koordynator Narodowego Programu Szczepień i zastępca dyrektora szpitala.

- Ta grupa ekspercka pomagała rodzicom rozwiewać wątpliwości i odpowiadała na wszelkie pytania. Niestety na jedno ze spotkań, które było zorganizowane on-line dostali się antyszczepionkowycy. Robili bardzo złą robotę, zakłócali spotkanie, wchodzili w słowo i atakowali nas i przedstawicieli szpitala - powiedział kurator Siek.

- Udało nam się ustalić, że to nie byli rodzice niechętni szczepieniom, tylko osoby spoza naszego województwa, którzy specjalnie zalogowali się na spotkanie i starali się je zdominować. Część rodziców było zniesmaczonych i zauważyliśmy, że opuścili spotkanie - dodał i zaznaczył, że z jego obserwacji wynika, że rodzice chcą zaszczepić dzieci.

Jutro (25.06) zakończenie roku szkolnego, oficjalne obchody wojewódzkie odbędą się w PSP 2 w Opolu. - Nie będą to takie obchody do jakich przywykliśmy, ze względu na sytuację jaką mamy, ale chcemy podkreślić, że rok chociaż trudny i nietypowy kończy się szczęśliwie.

W mijającym roku szkolnym uczniowie starszych klas stacjonarnie w szkole uczyli się około 40 dni. Pozostały czas to nauka on-line. Wymagała ona większego wysiłku zarówno uczniów jak i nauczycieli.

- Uczniowie, którzy zdawali maturę w tym roku mieli szczególnego pecha, bo ten rok, i poprzedni to nauka zdalna, a jeszcze wcześniej strajki nauczycieli. To bardzo pokrzywdzona grupa, czekamy na wyniki egzaminów, mamy nadzieję że sobie z tym poradzili.

- Młodzież musiała wykazać się dojrzałością i samodyscypliną. Te osoby, które szybko dostrzegły, że trzeba się zdyscyplinować, pracować inaczej i kontaktować się z nauczycielem jak tylko się da, to te osoby wygrały - ocenił Michał Siek.

Opolski kurator oświaty podkreślił także, że był to ciężki rok dla nauczycieli, którzy musieli zmienić sposoby edukowania. W tym roku szkolnym wyglądało to już znacznie lepiej niż wiosną 2020 roku. Pomogło także wsparcie niektórych samorządów i programów rządowych.

Nauka zdalna i odosobnienie spowodowała także problemy natury emocjonalnej i psychicznej u dzieci, młodzieży i nauczycieli. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby niwelować deficyty, które się pojawiły.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej 2021-08-19, godz. 09:01 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień - Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział… » więcej 2021-08-18, godz. 19:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i Sebastian Stankala, dyrektor ds. medycznych szpitala w Białej, o znaczącym doposażeniu… Nowoczesną pracownię tomografii komputerowej oraz instalację ciekłego tlenu otrzymał szpital w Białej. Kosztowało to cztery miliony złotych. Opolskie placówki… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »