Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej…
2021-06-24, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym
- Wszystkim nam zależy na tym, żeby wszystkie dzieci od września wróciły do nauki stacjonarnej - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Dlatego jest planowana akcja szczepień w szkołach, w pierwszych tygodniach września. Zespoły szczepienne z pediatrą będą przyjeżdżały do szkół - zapowiedział kurator.
Oprócz tego, w wakacje w każdą środę między godziną 15. a 19. będzie można zaszczepić dziecko powyżej 12. roku życia w punkcie szczepień USK przy ul. Witosa.

Kilka dni temu obyły się spotkania z rodzicami i lekarzami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Wziął w nich udział także pełnomocnik dyrektora ds. spraw pacjentów, koordynator Narodowego Programu Szczepień i zastępca dyrektora szpitala.

- Ta grupa ekspercka pomagała rodzicom rozwiewać wątpliwości i odpowiadała na wszelkie pytania. Niestety na jedno ze spotkań, które było zorganizowane on-line dostali się antyszczepionkowycy. Robili bardzo złą robotę, zakłócali spotkanie, wchodzili w słowo i atakowali nas i przedstawicieli szpitala - powiedział kurator Siek.

- Udało nam się ustalić, że to nie byli rodzice niechętni szczepieniom, tylko osoby spoza naszego województwa, którzy specjalnie zalogowali się na spotkanie i starali się je zdominować. Część rodziców było zniesmaczonych i zauważyliśmy, że opuścili spotkanie - dodał i zaznaczył, że z jego obserwacji wynika, że rodzice chcą zaszczepić dzieci.

Jutro (25.06) zakończenie roku szkolnego, oficjalne obchody wojewódzkie odbędą się w PSP 2 w Opolu. - Nie będą to takie obchody do jakich przywykliśmy, ze względu na sytuację jaką mamy, ale chcemy podkreślić, że rok chociaż trudny i nietypowy kończy się szczęśliwie.

W mijającym roku szkolnym uczniowie starszych klas stacjonarnie w szkole uczyli się około 40 dni. Pozostały czas to nauka on-line. Wymagała ona większego wysiłku zarówno uczniów jak i nauczycieli.

- Uczniowie, którzy zdawali maturę w tym roku mieli szczególnego pecha, bo ten rok, i poprzedni to nauka zdalna, a jeszcze wcześniej strajki nauczycieli. To bardzo pokrzywdzona grupa, czekamy na wyniki egzaminów, mamy nadzieję że sobie z tym poradzili.

- Młodzież musiała wykazać się dojrzałością i samodyscypliną. Te osoby, które szybko dostrzegły, że trzeba się zdyscyplinować, pracować inaczej i kontaktować się z nauczycielem jak tylko się da, to te osoby wygrały - ocenił Michał Siek.

Opolski kurator oświaty podkreślił także, że był to ciężki rok dla nauczycieli, którzy musieli zmienić sposoby edukowania. W tym roku szkolnym wyglądało to już znacznie lepiej niż wiosną 2020 roku. Pomogło także wsparcie niektórych samorządów i programów rządowych.

Nauka zdalna i odosobnienie spowodowała także problemy natury emocjonalnej i psychicznej u dzieci, młodzieży i nauczycieli. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby niwelować deficyty, które się pojawiły.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »