Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki…
2021-06-21, 13:13 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej i nieudanej próbie wyboru RPO oraz o tym czy wróci do namysłowskiego samorządu

- Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. – Współpracowałem z panem premier i mam o nim jak najlepsze zdanie. Gdy była potrzeba przychodził w sukurs, więc znam go z takiej strony, że jest człowiek który dotrzymuje słowa. Pytanie czy jest „po słowie”. Mam nadzieję, że szybko się dowiemy – mówił nasz gość.
Dodajmy, że dzisiaj w Opolu będą gościć Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

– Będziemy rozmawiać na radzie regionu i być może uchylą rąbka tajemnicy. Jeśli nie, to będziemy czekać na zarząd krajowy, który odbędzie się 23 czerwca. Ja oczekuję rozwiązań, czyli scenariusza, który pozwoliłby funkcjonować opozycji i dobrze wypełniać rolę największej partii opozycyjnej - podkreślił nasz gość.

- Mamy największy klub parlamentarny, mamy swój Instytut Obywatelski, mamy marszałka senatu i dzięki Koalicji Obywatelskiej istnieje większość w senacie. Sprawujemy władzę w wielu województwach, powiatach, gminach i miastach w Polsce. Jesteśmy więc partią, która jest w stanie wygrać wybory, bo to najważniejsze, żeby mieć zdolność przejęcia władzy - mówił poseł KO.

Nasz gość komentował także głośną sprawę ataków cybernetycznych na skrzynki mailowe polityków.

- Ja patrzę na tę sprawę przez pryzmat mojego doświadczenia jako wojewody. Dwukrotnie otrzymywałem certyfikat do poziomu „tajne”, trochę szkoleń ABW przeszedłem i jest sprawa krytycznie ważna, czyli procedury. Jeżeli jest tak, że w sprawach zarządzania państwem kontaktujemy się przez skrzynkę, która ma końcówkę „gov.pl” to tak trzeba robić i koniec. Wtedy ta poczta jest nadzorowana i wszelkie próby włamania są odkrywane i służby wiedzą co robić i jak robić – mówił nasz gość.

- Według mnie, rządzący sami sobie nie ufają. Skrzynkę gov.pl nadzoruje minister Kamiński (minister MSWiA przyp.red.) albo ktoś związany ze Zbigniewem Ziobro (ministrem sprawiedliwości przyp. red.), więc panowie związani z premierem Morawieckim nie będą z tego korzystać, bo być może byliby podsłuchani – oceniał Ryszard Wilczyński.

Zobacz także

2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej 2021-07-20, godz. 18:02 Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o zagrożeniach powodowanych przez ulewy oraz o koniunkturze budowlanej, którą nakręca… Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi już wielokrotnie tego lata pojawiały się na Opolszczyźnie. Alarmy te dotyczyły m.in. gminy Lubrza… » więcej 2021-07-20, godz. 17:05 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Awantura w Nowej Lewicy, która doprowadziła do utworzenia dwóch frakcji: SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Według komentatorów politycznych na lewicy doszło… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »