Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki…
2021-06-21, 13:13 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej i nieudanej próbie wyboru RPO oraz o tym czy wróci do namysłowskiego samorządu

- Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. – Współpracowałem z panem premier i mam o nim jak najlepsze zdanie. Gdy była potrzeba przychodził w sukurs, więc znam go z takiej strony, że jest człowiek który dotrzymuje słowa. Pytanie czy jest „po słowie”. Mam nadzieję, że szybko się dowiemy – mówił nasz gość.
Dodajmy, że dzisiaj w Opolu będą gościć Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

– Będziemy rozmawiać na radzie regionu i być może uchylą rąbka tajemnicy. Jeśli nie, to będziemy czekać na zarząd krajowy, który odbędzie się 23 czerwca. Ja oczekuję rozwiązań, czyli scenariusza, który pozwoliłby funkcjonować opozycji i dobrze wypełniać rolę największej partii opozycyjnej - podkreślił nasz gość.

- Mamy największy klub parlamentarny, mamy swój Instytut Obywatelski, mamy marszałka senatu i dzięki Koalicji Obywatelskiej istnieje większość w senacie. Sprawujemy władzę w wielu województwach, powiatach, gminach i miastach w Polsce. Jesteśmy więc partią, która jest w stanie wygrać wybory, bo to najważniejsze, żeby mieć zdolność przejęcia władzy - mówił poseł KO.

Nasz gość komentował także głośną sprawę ataków cybernetycznych na skrzynki mailowe polityków.

- Ja patrzę na tę sprawę przez pryzmat mojego doświadczenia jako wojewody. Dwukrotnie otrzymywałem certyfikat do poziomu „tajne”, trochę szkoleń ABW przeszedłem i jest sprawa krytycznie ważna, czyli procedury. Jeżeli jest tak, że w sprawach zarządzania państwem kontaktujemy się przez skrzynkę, która ma końcówkę „gov.pl” to tak trzeba robić i koniec. Wtedy ta poczta jest nadzorowana i wszelkie próby włamania są odkrywane i służby wiedzą co robić i jak robić – mówił nasz gość.

- Według mnie, rządzący sami sobie nie ufają. Skrzynkę gov.pl nadzoruje minister Kamiński (minister MSWiA przyp.red.) albo ktoś związany ze Zbigniewem Ziobro (ministrem sprawiedliwości przyp. red.), więc panowie związani z premierem Morawieckim nie będą z tego korzystać, bo być może byliby podsłuchani – oceniał Ryszard Wilczyński.

Zobacz także

2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »