Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o…
2021-06-14, 10:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu sejmu.

Violetta Porowska "Poranna loża radiowa" (14.06.2021)
- 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski. Wszyscy parlamentarzyści oraz były wojewoda Adrian Czubak - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w regionie.
W sobotę odbył się zjazd okręgowy partii. Województwo opolskie będzie reprezentowane na kongresie partii przez 42 osoby. Dla porównania, województwo dolnośląskie 17 delegatów. Liczba zależy od liczebności struktur.

- Opolszczyzna dzisiaj staje się miejscem, gdzie rozkwita Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie dwa i pól roku to przyrost zarówno członków partii, oraz poparcia. W ostatnim roku do PiS wstąpiło 250 osób, a patrząc na wyniki uzyskiwane w wyborach na przykład parlamentarnych z 2019 roku zagłosowało na nas 152 999 czyli blisko o 61 tys więcej niż 4 lata wcześniej - powiedziała poseł Porowska.

Podkreśliła także, że do partii zapisują się licznie młodzi ludzie i również zostają delegatami na kongres, na przykład Grzegorz Krukowski. - To dla niego wielkie wyróżnienie. To szef naszej młodzieżówki, który miał bardzo ciekawy pomysł, aby struktury młodzieżówki budować także w powiatach. Stąd jego wielki sukces, uzyskał jeden z lepszych wyników w wyborach delegatów dostając poparcie nie tylko młodzieży, ale też dorosłych członków PiS - stwierdziła przewodnicząca partii w regionie.
Rozmawiałyśmy także o polityce ogólnopolskiej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie wygrał kandydat popierany przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 Konrad Fijołek.
- Nie mamy berła prezydenta, ale wybory nie są przegrane. Proszę pamiętać z jakiego pułapu startowała, ale wysforowała się na drugą pozycję. Jej kampania była jedną z lepszych w najnowszej historii, a prezydent elekt powiedział, że będzie realizował jej niektóre pomysły - skomentowała poseł Porowska.

Dodała, że gdyby prawica z Konfederacja wystawiła jednego kandydata to PiS mógłby przejąć władzę w Rzeszowie. - To lekcja na przyszłość i dowód na to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Violetta Porowska skrytykowała także słowa Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia, który w mediach społecznościowych ocenił, że przegrana w Rzeszowie, to wynik niektórych założeń Polskiego Ładu.
- Nie zgadzam się z tą opinią w całości. Jest błędna. To zadziwiające słowa Gowina,sygnatariusza Polskiego Ładu myślę, że nieprzemyślane - stwierdziła.
Jutro (15.06) specjalne posiedzenie sejmu, na którym ma być wybrany Rzecznik Praw Obywatelskich.
- Jeżeli pan Gowin zagłosuje przeciwko pani Staroń to będzie wskazywało, że co najmniej różne postawy prezentuje w zależności od okoliczności.

Zobacz także

2021-07-20, godz. 09:25 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa o pomocy partnerskiemu regionowi w Niemczech po powodzi - Natychmiast, praktycznie następnego dnia po tym, jak dotarły do nas te informacje, został wysłany mail z zapytaniem, potem poszły też oficjalne pisma do… » więcej 2021-07-19, godz. 18:36 Marek Śmiech, wójt gminy Walce, o współpracy partnerskiej z zagranicznymi samorządami i lokalnych atrakcjach tury… Pandemia spowodowała znaczne ograniczenie współpracy opolskich samorządów lokalnych z ich zagranicznymi odpowiednikami. Takie umowy partnerskie mają gminy… » więcej 2021-07-19, godz. 13:39 Senator PO Danuta Jazłowiecka o ostatnich decyzjach TSUE ws. Polski, znaczeniu powrotu Tuska dla Platformy Obywatelsk… - Donald Tusk swoim powrotem nie "namieszał" tylko właśnie zaczął porządkować - mówiła w Południowej Loży Radiowej Danuta Jazlowiecka, senator Platformy… » więcej 2021-07-19, godz. 09:57 Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy - Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było… » więcej 2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 12:47 Młodzieżowa Loża Radiowa o kierunkach polityki oświatowej państwa i dyskusji wokół tzw. "cnót niewieścich" Minister edukacji i nauki podpisał bardzo ważny dokument składający się z sześciu punktów – kierunków polityki oświatowej państwa. To wskazówki na… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »