Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o…
2021-06-14, 10:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu sejmu.

Violetta Porowska "Poranna loża radiowa" (14.06.2021)
- 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski. Wszyscy parlamentarzyści oraz były wojewoda Adrian Czubak - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w regionie.
W sobotę odbył się zjazd okręgowy partii. Województwo opolskie będzie reprezentowane na kongresie partii przez 42 osoby. Dla porównania, województwo dolnośląskie 17 delegatów. Liczba zależy od liczebności struktur.

- Opolszczyzna dzisiaj staje się miejscem, gdzie rozkwita Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie dwa i pól roku to przyrost zarówno członków partii, oraz poparcia. W ostatnim roku do PiS wstąpiło 250 osób, a patrząc na wyniki uzyskiwane w wyborach na przykład parlamentarnych z 2019 roku zagłosowało na nas 152 999 czyli blisko o 61 tys więcej niż 4 lata wcześniej - powiedziała poseł Porowska.

Podkreśliła także, że do partii zapisują się licznie młodzi ludzie i również zostają delegatami na kongres, na przykład Grzegorz Krukowski. - To dla niego wielkie wyróżnienie. To szef naszej młodzieżówki, który miał bardzo ciekawy pomysł, aby struktury młodzieżówki budować także w powiatach. Stąd jego wielki sukces, uzyskał jeden z lepszych wyników w wyborach delegatów dostając poparcie nie tylko młodzieży, ale też dorosłych członków PiS - stwierdziła przewodnicząca partii w regionie.
Rozmawiałyśmy także o polityce ogólnopolskiej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie wygrał kandydat popierany przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 Konrad Fijołek.
- Nie mamy berła prezydenta, ale wybory nie są przegrane. Proszę pamiętać z jakiego pułapu startowała, ale wysforowała się na drugą pozycję. Jej kampania była jedną z lepszych w najnowszej historii, a prezydent elekt powiedział, że będzie realizował jej niektóre pomysły - skomentowała poseł Porowska.

Dodała, że gdyby prawica z Konfederacja wystawiła jednego kandydata to PiS mógłby przejąć władzę w Rzeszowie. - To lekcja na przyszłość i dowód na to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Violetta Porowska skrytykowała także słowa Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia, który w mediach społecznościowych ocenił, że przegrana w Rzeszowie, to wynik niektórych założeń Polskiego Ładu.
- Nie zgadzam się z tą opinią w całości. Jest błędna. To zadziwiające słowa Gowina,sygnatariusza Polskiego Ładu myślę, że nieprzemyślane - stwierdziła.
Jutro (15.06) specjalne posiedzenie sejmu, na którym ma być wybrany Rzecznik Praw Obywatelskich.
- Jeżeli pan Gowin zagłosuje przeciwko pani Staroń to będzie wskazywało, że co najmniej różne postawy prezentuje w zależności od okoliczności.

Zobacz także

2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej 2021-07-20, godz. 18:02 Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o zagrożeniach powodowanych przez ulewy oraz o koniunkturze budowlanej, którą nakręca… Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi już wielokrotnie tego lata pojawiały się na Opolszczyźnie. Alarmy te dotyczyły m.in. gminy Lubrza… » więcej 2021-07-20, godz. 17:05 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Awantura w Nowej Lewicy, która doprowadziła do utworzenia dwóch frakcji: SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Według komentatorów politycznych na lewicy doszło… » więcej 2021-07-20, godz. 09:25 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa o pomocy partnerskiemu regionowi w Niemczech po powodzi - Natychmiast, praktycznie następnego dnia po tym, jak dotarły do nas te informacje, został wysłany mail z zapytaniem, potem poszły też oficjalne pisma do… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »