Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o…
2021-06-14, 10:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu sejmu.

Violetta Porowska "Poranna loża radiowa" (14.06.2021)
- 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski. Wszyscy parlamentarzyści oraz były wojewoda Adrian Czubak - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w regionie.
W sobotę odbył się zjazd okręgowy partii. Województwo opolskie będzie reprezentowane na kongresie partii przez 42 osoby. Dla porównania, województwo dolnośląskie 17 delegatów. Liczba zależy od liczebności struktur.

- Opolszczyzna dzisiaj staje się miejscem, gdzie rozkwita Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie dwa i pól roku to przyrost zarówno członków partii, oraz poparcia. W ostatnim roku do PiS wstąpiło 250 osób, a patrząc na wyniki uzyskiwane w wyborach na przykład parlamentarnych z 2019 roku zagłosowało na nas 152 999 czyli blisko o 61 tys więcej niż 4 lata wcześniej - powiedziała poseł Porowska.

Podkreśliła także, że do partii zapisują się licznie młodzi ludzie i również zostają delegatami na kongres, na przykład Grzegorz Krukowski. - To dla niego wielkie wyróżnienie. To szef naszej młodzieżówki, który miał bardzo ciekawy pomysł, aby struktury młodzieżówki budować także w powiatach. Stąd jego wielki sukces, uzyskał jeden z lepszych wyników w wyborach delegatów dostając poparcie nie tylko młodzieży, ale też dorosłych członków PiS - stwierdziła przewodnicząca partii w regionie.
Rozmawiałyśmy także o polityce ogólnopolskiej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie wygrał kandydat popierany przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 Konrad Fijołek.
- Nie mamy berła prezydenta, ale wybory nie są przegrane. Proszę pamiętać z jakiego pułapu startowała, ale wysforowała się na drugą pozycję. Jej kampania była jedną z lepszych w najnowszej historii, a prezydent elekt powiedział, że będzie realizował jej niektóre pomysły - skomentowała poseł Porowska.

Dodała, że gdyby prawica z Konfederacja wystawiła jednego kandydata to PiS mógłby przejąć władzę w Rzeszowie. - To lekcja na przyszłość i dowód na to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Violetta Porowska skrytykowała także słowa Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia, który w mediach społecznościowych ocenił, że przegrana w Rzeszowie, to wynik niektórych założeń Polskiego Ładu.
- Nie zgadzam się z tą opinią w całości. Jest błędna. To zadziwiające słowa Gowina,sygnatariusza Polskiego Ładu myślę, że nieprzemyślane - stwierdziła.
Jutro (15.06) specjalne posiedzenie sejmu, na którym ma być wybrany Rzecznik Praw Obywatelskich.
- Jeżeli pan Gowin zagłosuje przeciwko pani Staroń to będzie wskazywało, że co najmniej różne postawy prezentuje w zależności od okoliczności.

Zobacz także

2021-08-04, godz. 09:01 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o demografii gminy i Strategii Demograficznej 2040 - W gminie Głogówek w ciągu dwóch lat ubyło 200-tu mieszkańców. Liczba ludności wynosi w tej chwili około 12 tys 400 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »