Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski apeluje do lekarzy, ratowników…
2021-03-23, 09:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek i przedstawia aktualną sytuację pandemicznej w regionie

Sławomir Kłosowski apeluje do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek i przedstawia aktualną sytuację pandemicznej w regionie
- Sytuacja jest dynamiczna, niestety pogarsza się - powiedział w Porannej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Dlatego wystosowałem apel do medyków, prośbę, aby w ramach dodatkowych dyżurów zgłaszali się do szpitala tymczasowego w Opolu i do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, żeby wesprzeć tamtejszą kadrę w leczeniu ciężkich przypadków - dodał.

Chodzi o to, żeby wykorzystać w pełni możliwości obu szpitali, zwłaszcza tymczasowego w Opolu, który dysponuje zapasami sprzętu, które mogłyby zapewnić całkowite bezpieczeństwo mieszkańcom regionu.
- 75 łóżek respiratorowych stoi i czeka na kadrę specjalistyczną - powiedział wojewoda Kłosowski. W ubiegłym tygodniu na apel odpowiedziało dwóch lekarzy, zgłaszają się kolejne osoby. - Bardzo serdecznie im dziękuję, mam nadzieję, że po dzisiejszym apelu będzie ich jeszcze więcej. Sławomir Kłosowski dodał, że rozumie obawy lekarzy, bo to nie jest łatwa decyzja.

Najbardziej potrzeba anestesjologów. Jeden anestezjolog pozwala na uruchomienie dodatkowych 28 łóżek w tym 10 respiatorowych.

- Lekarze innych specjalizacji też są potrzebni. Serdecznie proszę także ratowników medycznych i pielęgniarki, aby się zgłaszali. Zapewnijmy maksymalne bezpieczeństwo dla mieszkańców naszego województwa.

W ubiegłym tygodniu wojewoda Kłosowski wystąpił do Agencji Rezerw materiałowych o dodatkowe 20 respiratorów.
- One są zarezerwowane dla nas w magazynach agencji. Muszą być przechowywane w specjalnych warunkach. W ciągu 12 godzin mogą być dostarczone. Obecnie mamy "zapas" w regionie. Problem nie jest sprzęt. Najbardziej potrzeba kadry medycznej - podkreślał wojewoda Kłosowski.

Ubiegłotygodniowa decyzja o zwiększeniu liczby łóżek tlenowych i łóżek respiratorowych podwoiła nam się liczba wolnych łóżek tlenowych. Jest ich w regionie około 800. - Dziennie zużywamy 8.5 tony tlenu do leczenia pacjentów w województwie opolskim. Obłożenie wolnych łóżek respiratorowych jest 50% (po zwiększeniu liczby o 30 sztuk), poziom wykorzystania łóżek tlenowych to ok. 60%.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »