Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wypowiedziach…
2021-03-22, 17:51 Autor: Jan Poniatyszyn

Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wypowiedziach polityków opozycji, protestach przeciw obostrzeniom covidowym oraz o inwestycjach drogowych i kolejowych na Opolszczyźnie

Katarzyna Czochara [fot. Wojciech Szczepanik]
Katarzyna Czochara [fot. Wojciech Szczepanik]
Od soboty obowiązują wprowadzone przez rząd nowe obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19. W Warszawie przeciw rygorom sanitarnym protestowało kilkaset osób. W poniedziałek protest rozpoczęli lekarze rezydenci.
- Jednak społeczeństwo polskie podchodzi bardzo poważanie do problemu pandemii, z którą boryka się cały świat. W wielu krajach podejmowane są decyzje, które niekoniecznie podobają się wielu osobom. Chcąc zażegnać pandemię polski rząd podejmuje działania, które mają na celu przede wszystkim zabezpieczyć nasze zdrowie, aby jak najmniej było zakażonych. Pamiętajmy, że wirus ten powoduje bardzo duże spustoszenia w organizmie. Jest bardzo ważne, abyśmy przestrzegali wszelkie obostrzenia i stosowali się do wytycznych również sanepidu - powiedziała Katarzyna Czochara, posłanka PiS z Opolszczyzny.

Parlamentarzystka rządzącego ugrupowania wypowiedziała się też na temat rozpoczętego protestu lekarzy rezydentów: - Proszę wskazać inny rząd RP, który w ciągu pięciu lat przekazał tyle pieniędzy na opiekę zdrowotną. Przecież widać to także w województwie opolskim, w postaci doposażania szpitali powiatowych, specjalistycznych. Kiedy Zjednoczona Prawica objęła rządy to pierwszym zadaniem było zreformowanie opieki zdrowotnej. Te zaniedbania były wieloletnie. W opiece zdrowotnej to nie może być rewolucja, to musi być ewolucja. Dobrym przykładem jest sprawa rezydentów, którzy przez osiem lat rządów PO-PSL nie mieli żadnych podwyżek, a oprócz tego wprowadzono limity na rezydentury. Z tego też powodu rząd PiS boryka się z problemem zbyt małej kadry medycznej. Wykształcenie lekarza to jest długi, złożony i kosztowny proces. Dlatego apeluję do rezydentów, aby nie rozwiązali problemów na ulicy.

Posłanka PiS odniosła się też do niedawnych wypowiedzi polityków sejmowej opozycji. Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej postuluje likwidację na uczelniach wydziałów teologicznych i historycznych. Jego zdaniem odbiegają one od oczekiwań nowoczesnego państwa. Grzegorz Schetyna powiedział, że należy traktować kościoły na równi z placówkami handlowymi, restauracjami i dlatego należy je zamknąć.

- To jest zupełny absurd. Nowoczesne państwo idzie z duchem czasu i się rozwija. To też się dzieje w naszym kraju. Nowoczesne państwo to także świadomi obywatele, którzy znają przede wszystkim historię swojego kraju. Nie wyobrażam sobie wycofania historii z uczelni, czy też szkół podstawowych. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo korzystać z tego, co jest mu potrzebne w zdobywaniu wiedzy. To po raz kolejny pokazuje, że opozycja nie ma konkretnego pomysłu na państwo polskie. Przedstawia bezsensowne, bzdurne postulaty takie jak zamykanie kościołów. Komu chce się w ten sposób przypodobać? W sklepach tak jak i w kościołach obowiązują podobne obostrzenia, czyli 15 metrów kwadratowych na jedną osobę. To co mówi Borys Budka i Grzegorz Schetyna ma na celu zbicie kapitału politycznego – komentowała Katarzyna Czochara.

Poseł Witold Zembaczyński z Nowoczesnej skrytykował parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, bo nie podpisali się pod apelem Opolskiego Zespołu Parlamentarnego. Chodzi o rewitalizację linii klejowej Racibórz – Racławice Śląskie.

- Przede wszystkim nie należę do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego. Nie dostałam też nigdy żadnej informacji na ten temat. Ani ja, ani żaden poseł Zjednoczonej Prawicy nie potrzebuje wystosowywać apeli do rządu, pana premiera, aby jakaś strategiczna inwestycja mogła być realizowana na terenie naszego województwa. W tych sprawa, w tych tematach nieustannie rozmawiam z panem premierem, z ministrem Andrzejem Adamczykiem, ministrem Rafałem Weberem, czy ministrem Andrzejem Bittlem, który odpowiada za koleje. Nie mamy takiego poczucia, abyśmy w tym temacie mogli cokolwiek zaniedbać. W ciągu niespełna sześciu lat mamy prawie 4 mld złotych na obwodnice. Nie wspominając już o pieniądzach w ramach rządowego programu wspierającego inwestycje drogowe w gminach i powiatach. To są potężne środki. My nie bijemy piany politycznej, tak jak to robi opozycja. Pan poseł Witold Zembaczyński i posłowie Koalicji Obywatelskiej powinni zaapelować do rezydentów, aby wrócili do szpitali. To byłaby realna pomoc – stwierdziła Katarzyna Czochara.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »