Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-03-18, 13:00 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Anną Kwiecień, poseł PiS i wiceprzewodniczącą komisji zdrowia

"Prosto z Sejmu"
"Prosto z Sejmu"
Gościem Magdaleny Ogórek była tym razem poseł PiS i wiceprzewodnicząca komisji zdrowia Anna Kwiecień. Tematem rozmowy była pogarszająca się sytuacja epidemiczna, rekordy zachorowań na COVID-19, a także kwestia szpitali tymczasowych. Padły też pytania o prezesa PKN Orlen.
- Szpilka w kierunku posła Kostusia z regionu opolskiego, który ostatnio w telewizji publicznej mówił, że nie pamięta wypowiedzi posłów PO, którzy mówili że szpitale tymczasowe to zbędny wydatek, do tego dochodzą portale z zagranicznym kapitałem ale pracujące w Polsce, które wyliczały ile to wszystko kosztuje i że o, zgrozo, lekarze nocują w hotelach. Teraz mamy taką sytuację, że szpitale są zbawieniem, ale nikt nie przeprasza - mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- I nikt nie przeprosi, bo opozycja musiałaby się przyznać, że się myliła - mówił poseł Anna Kwiecień. - Opozycja sądzi, że może powiedzieć wszystko i uważa, że nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji. Najlepszą rzeczą byłoby gdyby szpitale powstały i gdyby nie były potrzebne, żeby były w stanie gotowości i nie musiały być wykorzystane. Taki jest cel wszelkich działań prewencyjnych i wyprzedzających - dodała.

- Odwracając sytuacje, gdyby teraz szpitali nie było, co by teraz powiedziała opozycja na działania ekipy rządzącej? Wyobraża sobie Pani co by mówili? - pytała redaktor Ogórek.

- Pamiętam jak w ubiegłym roku opozycja wspierała osoby wychodzące na ulice, nie trzymali zasad dystansu, niegromadzenia się, to wszystko nie miało znaczenia, miało znaczenie uprawianie twardej polityki, a potem było obarczanie do dnia dzisiejszego nas za to, że w październiku był szczyt drugiej epidemii. ten szczyt był m.in. dlatego, że były złamane podstawowe zasady, które powinni wszyscy przestrzegać, a politycy odpowiedzialni powinni namawiać ludzi do tego - mówiła poseł Kwiecień.
"Prosto z Sejmu" - Z Anną Kwiecień rozmawia Magdalena Ogórek (18.03.2021)

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej 2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »