Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE 'UE strefą…
2021-03-05, 09:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez Komisję Europejską i dostępności do szczepionek na covid-19

Anna Zalewska o działaniach podejmowanych w Unii Europejskiej
- Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS. Skomentowała w ten sposób projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”, jaki powstał w Parlamencie Europejskim.
- Mamy kłopoty ze szczepieniami, pandemię, upadające gospodarki, przerażonych ludzi tym co będzie za tydzień, za miesiąc, a UE zajmuje się czymś innym mimo, że za większość tych problemów odpowiada i może im zaradzić - dodała. - Ani w Polsce ani w Europie nie ma miejsc, w których osoby LGBT byłyby dyskryminowane. Jeżeli dzieją się nieprawidłowe rzeczy to jest prawo, są procedury i przepisy - powiedziała Anna Zalewska. Dodała, że jesteśmy w ideologicznej, socjalistycznej Europie w związku z tym są duże szanse przyjęcia tej rezolucji.

- Socjaliści razem z panem Millerem, panem Belką, panem Biedroniem optują za rezolucją wzywającą Komisję Europejską do odebrania Polsce unijnych funduszy - przyznała eurodeputowana PiS. Zaznaczyła, że to przykre i smutne, ale nie mające umocowania w traktatach. To próba - zdaniem gościa Porannej Loży Radiowej - dyskwalifikacji rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Gdyby doszło do takich głosowań, to one są nieuprawomocnione traktatami i będą tylko kolejnym złym gestem polskich eurodeputowanych w stosunku swojej ojczyzny.

Poruszyłyśmy także temat dostępności do szczepionek. Wczoraj (4.03) nie dotarła do Polski partia 63 tys szczepionek firmy Astra Zeneca. Z kolei kanclerz Austrii i premier Danii pojechali do Izraela, zawrzeć nowe partnerstwa w sprawie szczepionek.

- To kolejna czerwona kartka dla UE. Od kilku tygodni pokazuję w mediach społecznościowych kolejne działania, które mają być receptą na katastrofę, do której doprowadziła komisarz von der Leyen. UE zapłaciła miliardy euro za to, żeby pomóc w rozwoju produkcji, badaniach i tym, żeby szczepionka była tańsza i jednocześnie nie zabezpieczyła w żaden sposób swoich interesów - powiedziała europoseł Zalewska. Zaznaczyła, że przeczytała całą umowę zawartą między UE a Astra Zeneca i są tam dwa artykuły zwalniające koncern z odpowiedzialności karnej i handlowej. Zapisy dotyczące dostarczania szczepionek zawierają stwierdzenia: "w miarę możliwości", "będzie się starała".
- Trudno się dziwić, że poszczególne kraje członkowskie szukają poza UE rozwiązań. Oddano Komisji Europejskiej w pełnym zaufaniu możliwości negocjacji umów z koncernami i to się nie sprawdziło.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »