Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu…
2021-03-01, 10:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzecz i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia
- Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski z Prawa i Sprawiedliwości. Tak skomentował słowa posła Platformy Obywatelskiej, który na naszej antenie stwierdził, że PiS i PSL w powiecie namysłowskim "wyczyniają niestworzone rzeczy".
- PiS jest z PSL-em w koalicji w powiecie 6 lat. Udało nam się zrealizować niezwykle dużą ilość inwestycji, na ten rok mamy zaplanowane 1.7 mln na budowę sterylizatorni, budujemy kompleks lekkoatletyczny przy liceum ogólnokształcącym za 5 mln i zaczynamy budowę nowego budynku szkoły specjalnej. Więc te sukcesy sprawiają, że Pan Wilczyński mówi o niestworzonych rzeczach - stwierdził starosta Gęsiarz.

- Przed rozpoczęciem tej kadencji nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że uda nam się pozyskać tyle środków zewnętrznych i że inwestycje, które był marzeniami staną się faktem. Myślę, że poseł Wilczyński próbuje nas wciągnąć w grę, która toczy się na poziomie województwa.

Komentując słowa o "złotym spadochronie" dla działacza PSL, byłego już prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia powiedział: - Nie ma złotego spadochronu, pan Krzysztof Kuchczyński zakończył w listopadzie ubiegłego roku pracę na stanowisku prezesa. Jest w okresie chronionym więc odprawa, przy tak skonstruowanym kontrakcie jest wyższa niż normalnie - wyjaśnił Konrad Gęsiarz.

Zobacz także

2021-04-23, godz. 13:50 Młodzieżowa Loża Radiowa o wzmocnieniu młodzieżowych rad działających przy samorządach i szczycie klimatycznym… Sejm uchwalił ustawę ws. młodzieżowych rad gmin, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa. Młodzieżowe rady mają mieć "charakter konsultacyjny, doradczy… » więcej 2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej 2021-04-21, godz. 19:21 Dr Marek Mazurkiewicz z Instytutu Śląskiego i Uniwersytetu Opolskiego o setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do sporu wokół tablicy pamiątkowej, która w Głogówku miała uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania… » więcej 2021-04-21, godz. 14:41 Dorota Piechowicz-Witoń o roli organizacji pozarządowych w życiu samorządów lokalnych - Niezależnie jaka kwota z 1% procenta trafi do organizacji, to zawsze jest pomoc - mówiła w Południowej Loży Radiowej Dorota Piechowicz-- Witoń, naczelnik… » więcej 2021-04-21, godz. 13:55 Mirosław Kurz z RZGW Gliwice o cenach za wodę i ścieki na Opolszczyźnie i procesie zatwierdzania wniosków, które… - Liczba złożonych wniosków taryfowych to 37, z czego zweryfikowano 7. Jest 15 wydanych decyzji, w tym 5 negatywnych, jedno postępowanie umorzone, a w zakresie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »