Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu…
2021-03-01, 10:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzecz i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia
- Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski z Prawa i Sprawiedliwości. Tak skomentował słowa posła Platformy Obywatelskiej, który na naszej antenie stwierdził, że PiS i PSL w powiecie namysłowskim "wyczyniają niestworzone rzeczy".
- PiS jest z PSL-em w koalicji w powiecie 6 lat. Udało nam się zrealizować niezwykle dużą ilość inwestycji, na ten rok mamy zaplanowane 1.7 mln na budowę sterylizatorni, budujemy kompleks lekkoatletyczny przy liceum ogólnokształcącym za 5 mln i zaczynamy budowę nowego budynku szkoły specjalnej. Więc te sukcesy sprawiają, że Pan Wilczyński mówi o niestworzonych rzeczach - stwierdził starosta Gęsiarz.

- Przed rozpoczęciem tej kadencji nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że uda nam się pozyskać tyle środków zewnętrznych i że inwestycje, które był marzeniami staną się faktem. Myślę, że poseł Wilczyński próbuje nas wciągnąć w grę, która toczy się na poziomie województwa.

Komentując słowa o "złotym spadochronie" dla działacza PSL, byłego już prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia powiedział: - Nie ma złotego spadochronu, pan Krzysztof Kuchczyński zakończył w listopadzie ubiegłego roku pracę na stanowisku prezesa. Jest w okresie chronionym więc odprawa, przy tak skonstruowanym kontrakcie jest wyższa niż normalnie - wyjaśnił Konrad Gęsiarz.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »