Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach…
2021-02-26, 10:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy

Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy
- Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa "złotego spadochronu" dla działacza PSLu, byłego prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł PO Ryszard Wilczyński. Skomentował w ten sposób wypowiedź wiceprezesa PSL, Krzysztofa Hetmana, który stwierdził dzień wcześniej, że "z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie potrafią w sposób partnerski i z szacunkiem kontynuować koalicji, która jest od dawna".
Poseł Wilczyński dodał, że PSL rozgrywa sytuację ze zwolnieniem ze spółki Zamek Moszna Agnieszki Zagoli, tak jakoby działa się komuś jakaś krzywda. - Traci na tym pani Zagola, której nazwisko - dobrego menagera - pojawia się w złym kontekście. Niektórzy działacze PSLu uważają, że koalicja to jest objadanie kości, pasienie się stanowiskami - mówił w programie poseł Wilczyński.

- Jest to rodzaj prężenia muskułów części działaczy przed wewnętrznymi wyborami w PSL - dodał. - Ta sprawa w łonie Platformy nie budzi żadnego zaniepokojenia, wzburzenia ani chęci rozmowy. Nie zebrał się żaden organ statutowy na okoliczność "kryzysu w koalicji".

Rozmawialiśmy także o konsultacjach Krajowego Planu Odbudowy, które rozpoczynają się dzisiaj (26.02). Polska dostanie z UE 57 mld 300 mln euro.
- Wczoraj (25.02) parlament próbował wyegzekwować informacje od rządu na temat tego programu, co się absolutnie nie udało. Rząd marginalizuje Sejm, który sprawuje funkcję kontrolną - zaznaczył. - To gigantyczne pieniądze przekazane Polsce jako dotacje i pożyczki. Komisja Europejska spodziewa się dokumentu, który będzie określał zestaw reform - wyjaśnił. - Mamy sytuację, kiedy rząd przystępuje do konsultacji nie przedstawiając jakie działania reformatorskie zamierza podjąć - mówił poseł Ryszard Wilczyński.

Zobacz także

2021-04-23, godz. 13:50 Młodzieżowa Loża Radiowa o wzmocnieniu młodzieżowych rad działających przy samorządach i szczycie klimatycznym… Sejm uchwalił ustawę ws. młodzieżowych rad gmin, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa. Młodzieżowe rady mają mieć "charakter konsultacyjny, doradczy… » więcej 2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej 2021-04-21, godz. 19:21 Dr Marek Mazurkiewicz z Instytutu Śląskiego i Uniwersytetu Opolskiego o setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do sporu wokół tablicy pamiątkowej, która w Głogówku miała uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania… » więcej 2021-04-21, godz. 14:41 Dorota Piechowicz-Witoń o roli organizacji pozarządowych w życiu samorządów lokalnych - Niezależnie jaka kwota z 1% procenta trafi do organizacji, to zawsze jest pomoc - mówiła w Południowej Loży Radiowej Dorota Piechowicz-- Witoń, naczelnik… » więcej 2021-04-21, godz. 13:55 Mirosław Kurz z RZGW Gliwice o cenach za wodę i ścieki na Opolszczyźnie i procesie zatwierdzania wniosków, które… - Liczba złożonych wniosków taryfowych to 37, z czego zweryfikowano 7. Jest 15 wydanych decyzji, w tym 5 negatywnych, jedno postępowanie umorzone, a w zakresie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »