Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola…
2021-02-24, 12:58 Autor: Joanna Matlak

Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł tak dobry człowiek"

Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł tak dobry człowiek"
- Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że niestety jedną z ofiar tego wypadku był prezes Karol Kania. To wielkie niedowierzanie, po prostu brak tchu, że tak dobry człowiek w tak nagłych okolicznościach mógł odejść. Oczywiście, nie możemy też zapomnieć o pilocie – powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki. To właśnie w tej gminie mieścił się jeden z zakładów Karola Kani, przedsiębiorcy znanego i cenionego w regionie, który w nocy z 22 na 23 lutego zginął w wypadku helikoptera w Studzienicach pod Pszczyną. Karol Kania to założyciel i właściciel jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek.
Wójt Treffon znał prezesa Kanię od 25 lat.

– Ja oczywiście nie byłem wójtem 25 lat temu, ale w momencie kiedy zostałem przewodniczącym rady, a potem wójtem, nasze kontakty były już ścisłe. To wielkie szczęście, że mogłem znać tak dobrego i szlachetnego człowieka, że mogłem korzystać z jego rad, które zawsze były cenne i których nigdy nie odmawiał – mówił wójt Pawłowiczek.

- Przez całe lata był wsparcie dla różnych organizacji, dla gminy, dla osób, które potrzebowały pomocy. Wspomagał biblioteki, szkoły, kierował też wielką pomoc dla Ochotniczych Straży Pożarnych, co rzadko się zdarza, żeby w tych czasach prywatna firma sponsorowała zakup sprzętu. To też rzadkość, która miała miejsce w naszej gminie, że przez dłuższy czas prezes Kania wspomagał kupno obiadów dla dzieci z ubogich rodzin – powiedział Jerzy Treffon.

Jak zaznaczył nasz gość, gmina będzie chciała uhonorować i upamiętnić przedsiębiorcę.

Zobacz także

2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej 2021-04-21, godz. 19:21 Dr Marek Mazurkiewicz z Instytutu Śląskiego i Uniwersytetu Opolskiego o setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do sporu wokół tablicy pamiątkowej, która w Głogówku miała uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania… » więcej 2021-04-21, godz. 14:41 Dorota Piechowicz-Witoń o roli organizacji pozarządowych w życiu samorządów lokalnych - Niezależnie jaka kwota z 1% procenta trafi do organizacji, to zawsze jest pomoc - mówiła w Południowej Loży Radiowej Dorota Piechowicz-- Witoń, naczelnik… » więcej 2021-04-21, godz. 13:55 Mirosław Kurz z RZGW Gliwice o cenach za wodę i ścieki na Opolszczyźnie i procesie zatwierdzania wniosków, które… - Liczba złożonych wniosków taryfowych to 37, z czego zweryfikowano 7. Jest 15 wydanych decyzji, w tym 5 negatywnych, jedno postępowanie umorzone, a w zakresie… » więcej 2021-04-21, godz. 10:06 Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia o konwencji i kongresie tej partii, a także o energetyce i Elektrowni Opole - Postawiliśmy tezę jeszcze w grudniu ubiegłego roku, że potrzebne jest nowe otwarcie, także w wymiarze programowym i politycznym w kraju, o czym starałem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »