Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Południowej Loży Radiowej. Magdalena…
2021-02-18, 12:24 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
- Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS w rozmowie z Magdaleną Ogórek. W programie "Prosto z sejmu" poruszono dziś m.in. kwestię skrętu opozycji "na lewo", sytuacji w koalicyjnym Porozumieniu, pozbawienia stanowiska wiceprezesa zarządu spółki "Moszna Zamek" Agnieszki Zagoli z PSL, a także nowego SOR-u w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- Mam wrażenie, że opozycja trochę zaklina rzeczywistość. Opozycja gani a wręcz gromi rząd, że nie działa Narodowy Program Szczepień, a tu wychodzi Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej i mówi, że jesteśmy liderami jeśli chodzi o szczepienia - mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS. - Jeśli opozycja by chciała, żeby szczepienia źle nam szły, to znaczy, że opozycja nie myśli o doboru Polaków. Prawda jest taka, że nie dostrzegają niczego realnego co się w Polsce dzieje - mówiła poseł Porowska.

- Statystyki, fakty mówią, że oto jesteśmy na 1 miejscu w Europie jeśli chodzi o szczepienia. Opozycja ma jednak klapki na oczach i wie lepiej - dodała poseł PiS.

- Na opozycji mamy ogromny tłok lewicowy, Szymon Hołownia "na lewo", jest sama Lewica, Platforma Obywatelska też "na lewo", dziwna sytuacja. Kto jest dziś w centrum, PSL? - mówiła redaktor Ogórek.

- PSL nie plasuje się nawet w progu wyborczym, PSL jakby w ogóle nie istniał, nie próbuje wypowiedzieć słowa w ważnych sprawach. Ja jestem zdziwiona tym, że partie opozycyjne skręcają w lewo - mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej 2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »