Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Południowej Loży Radiowej. Magdalena…
2021-02-18, 12:24 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską
- Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS w rozmowie z Magdaleną Ogórek. W programie "Prosto z sejmu" poruszono dziś m.in. kwestię skrętu opozycji "na lewo", sytuacji w koalicyjnym Porozumieniu, pozbawienia stanowiska wiceprezesa zarządu spółki "Moszna Zamek" Agnieszki Zagoli z PSL, a także nowego SOR-u w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- Mam wrażenie, że opozycja trochę zaklina rzeczywistość. Opozycja gani a wręcz gromi rząd, że nie działa Narodowy Program Szczepień, a tu wychodzi Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej i mówi, że jesteśmy liderami jeśli chodzi o szczepienia - mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS. - Jeśli opozycja by chciała, żeby szczepienia źle nam szły, to znaczy, że opozycja nie myśli o doboru Polaków. Prawda jest taka, że nie dostrzegają niczego realnego co się w Polsce dzieje - mówiła poseł Porowska.

- Statystyki, fakty mówią, że oto jesteśmy na 1 miejscu w Europie jeśli chodzi o szczepienia. Opozycja ma jednak klapki na oczach i wie lepiej - dodała poseł PiS.

- Na opozycji mamy ogromny tłok lewicowy, Szymon Hołownia "na lewo", jest sama Lewica, Platforma Obywatelska też "na lewo", dziwna sytuacja. Kto jest dziś w centrum, PSL? - mówiła redaktor Ogórek.

- PSL nie plasuje się nawet w progu wyborczym, PSL jakby w ogóle nie istniał, nie próbuje wypowiedzieć słowa w ważnych sprawach. Ja jestem zdziwiona tym, że partie opozycyjne skręcają w lewo - mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »