Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Goście 'Młodzieżowa Loża Radiowa' o planie wsparcia…
2021-02-05, 14:38 Autor: Joanna Matlak

Goście "Młodzieżowa Loża Radiowa" o planie wsparcia uczniów po pandemii, który zapowiedziało ministerstwo edukacji i nauki

Goście "Młodzieżowa Loża Radiowa" o planie wsparcia uczniów po pandemii, który zapowiedziało ministerstwo edukacji i nauki
Będzie się opierał o cztery filary: walkę z otyłością, krótkowzrocznością i innymi wadami wzroku, o pomoc psychologiczną oraz wsparcie naukowe - taki program zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. O ocenę tego programu prosiliśmy naszych gości, czyli Piotra Paszkiewicza (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Macieja Bekieszczuka (Forum Młodych PiS), Tomasza Wiciaka (Forum Młodych Ludowców) i Mariusza Jańczuka (Młodzi dla Wolności).
- Patrzę na ten program z dystansem, jak na wszystko co robi ministerstwo edukacji i nauki - powiedział Piotr Paszkiewicz z Federacji Młodych Socjaldemokratów. – Program jest ważny i opieram go, bo sam w domu widzę po młodszym bracie jak nauczanie zdalne wpływa na emocje. Ale jeśli chodzi o inne kwestie np. kwestie otyłości, ona była i jest i była powszechnym problemem, minister nie dokonał odkrycia ale to w jaki sposób się wypowiada jest dyskryminujące w stosunku do kobiet i nie ma nic wspólnego z faktami i prawdą – dodał Paszkiewicz.

- Program jest bardzo ważny i potrzebny – ocenił Maciej Bekieszczuk z Forum Młodych PiS. - Od roku szkoły nie działają tak jak powinny, uczniowie siedzą w domach i myślę, że najbardziej ucierpiało zdrowie psychiczne, bo przecież w szkole jest kontakt z nauczycielami, kolegami, zawieramy przyjaźnie... Ten program właściwie działa już od jakiegoś czasu, bo przypomnę, że ministerstwo uruchomiło konsultacje online, które odbywają się w szkołach. Planowana jest też współpraca z poradniami psychicznymi – mówił Bekieszczuk.

- Trzeba przede wszystkim podziękować rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy pomagają w nauce. Dziś ten proces edukacyjny jest trudniejszy - mówił Tomasz Wiciak z Forum Młodych Ludowców. - Psychologowie, pedagodzy powinni być w każdej szkole. Co do otyłości to uważam, że w programie nauczania już powinno się mówić o ruchu i zdrowym odżywianiu - powiedział Wiciak.

- Program jest bezskuteczny i propagandowy jak większość programów rządowych – stwierdził Mariusz Jańczuk (Młodzi dla Wolności). – To rząd wprowadził naukę zdalną i teraz próbuje złagodzić te konsekwencje. Cały system oświatowy jest przestarzały. Problemy jak otyłość czy pogarszanie wzroku to coś co się nasiliło. Według mnie społeczeństwo zniewieściało, ludzie nie mają mentalności fightera. Zanikła kultura fizyczna. Gdyby była inna mentalność, to mielibyśmy zdrowsze społeczeństwo. I powinniśmy się uczyć radzić z takimi problemami samemu, bo dodatkowa lekcja wychowania fizycznego tego nie załatwi – mówił Jańczuk.

Zobacz także

2021-11-29, godz. 18:10 Bartłomiej Kałużny, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki na Opolszczyźnie o skali biedy i potrzebie pomagan… - Raport biedy publikowany jest co roku. Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln Polaków, a w 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią… » więcej 2021-11-29, godz. 11:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu… - Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w… » więcej 2021-11-29, godz. 09:15 Monika Bartel o wstępnych wynikach spisu rolnego w województwie opolskim - Wyniki powszechnego spisu rolnego 2020 wskazują na dalsze przemiany rolnictwa, jego specjalizację, koncentrację i regionalizację produkcji rolnej - powiedziała… » więcej 2021-11-26, godz. 17:41 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozwiązaniach, które mogłyby pomóc w walce z pandemią koronawirusa Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kaja Jarema (PL 2050), Dawid Rygol (stowarzyszenie Od Nowa) i Igor Hetlof - Rydzyński (Młodzi Demokraci, PO). » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Rafał Bartek o zmianach na niemieckiej scenie politycznej i pracy doktorskiej o determinantach poparcia dla Mniejszości… - Nas oczywiście najbardziej interesują kwestie dotyczące mniejszości - mówił w Południowej Loży Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-11-26, godz. 09:34 Dr Diana Rokita-Poskart, ekonomistka z Politechniki Opolskiej o tarczy antyinflacyjnej - Na pewno rozwiązania służące obniżce podatków pośrednich takich jak VAT czy akcyza mogą pomóc w obniżeniu inflacji - powiedziała dr Diana Rokita-Poskart… » więcej 2021-11-25, godz. 13:08 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o pomysłach rządu na walkę z szarą strefą i paszportach covidowych… Gośćmi debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Jerzy Szeliga… » więcej 2021-11-25, godz. 09:14 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o stanowisku dot. sytuacji na granicy, podwyżkach cen biletów MZK i… - Wydaje mi się ,że to szerzej zorganizowana akcja przez przedstawicieli PiS w terenie, podobne oświadczenia także do innych samorządów w pływały i będą… » więcej 2021-11-24, godz. 17:15 Katarzyna Kownacka o swojej pracy doktoranckiej dotyczącej mniejszości niemieckiej a konkretnie zmian poparcia w wyborach… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś Katarzyna Kownacka, która z wyróżnieniem obroniła pracę doktorancką pt. "Determinanty zmian poparcia dla… » więcej 2021-11-24, godz. 13:45 Dorota Koncewicz o trwającej wiele lat batalii o obwodnicę Niemodlina, zakończeniu inwestycji, radości mieszkańców… - Jestem przeszczęśliwa, że ta inwestycja na którą moi mieszkańcy czekali tyle lat, podobnie jak i ja, wreszcie doczekała się szczęśliwego finału. Wreszcie… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »