Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Andrzej Buła, marszałek regionu o interpelacjach…
2021-01-27, 10:17 Autor: Marcin Boczek

Andrzej Buła, marszałek regionu o interpelacjach radnego Gabora a także o przygotowaniach do konsultacji w sprawie unijnych dotacji na lata 2021-2027

Andrzej Buła "Poranna Loża Radiowa" (27.01.2021)
- Świetnie, że pan radny zwraca uwagę kompetencje, bo możemy podać przykład lekarza pana Szumowskiego, który był ministrem zdrowia i jakoś nie udało mu się kupić respiratorów, a maseczki kupił od instruktora narciarstwa - powiedział w Poranne Loży Radiowej Andrzej Buła, marszałek województwa. W ten sposób skomentował słowa radnego Tomasza Gabora, który zaproponował, żeby stanowisko wicemarszałka ds. zdrowia objął fachowiec, lekarz znający zagadnienie a nie Rafał Bartek.
- Z tego co widzę, to minister Niedzielski też nie jest lekarzem. Jakie miał kompetencje, żeby szefować NFZ-owi, jakie są kompetencje, żeby być ministrem zdrowia nie będąc lekarzem, idąc tokiem myślenia radnego - pytał marszałek Buła.

Odniósł się także do problemów z pocztą elektroniczną zgłoszonych w interpelacji przez radnego Solidarnej Polski. - No i co, ja mam pilnować poczty pana Gabora? Są odpowiednie służby, jeżeli wczoraj wpłynęła ta interpelacja to dział IT i biuro sejmiku zajmie się tym tematem. Trudno mi się do tego odnieść, bo nie kontroluję poczty pracowników.

Marszałek Województwa Opolskiego mówił także o przygotowaniach do podziału unijnych pieniędzy na lata 2021-2027. Opolszczyzna ma otrzymać 763 mln euro. Za około dwa tygodnie województwo opolskie będzie brało udział w konsultacjach w tej sprawie. - Chcemy zaprezentować pomysły nasze na zarządzanie funduszami europejskimi, chcemy kontynuować zarządzanie poprzez subregiony zarówno jeśli chodzi o pieniądze inwestycyjna jaki i pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział.

Zobacz także

2021-03-02, godz. 13:40 Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz… Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód. W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu… » więcej 2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »