Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku…
2021-01-26, 10:06 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku województwa opolskiego i odroczeniu zmian personalnych w zarządzie wojewódtwa

Szymon Ogłaza "Poranna Loża Radiowa" (26.01.2021)
- Nie przypominam sobie, żeby Mateusz Morawiecki konsultował z klubem Platformy Obywatelskiej skład swojego rządu. Tak to jest, że jak się jest w opozycji to się nie ma wpływu na to kto jest członkiem zarządu. I tak to jest skonstruowane - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wicemarszałek regionu. Zaznaczył też, że jest zaskoczony wypowiedzią radnej Martyny Nakonieczny, że ktoś inny niż Rafał Bartek przygotowywał się do objęcia funkcji wicemarszałka.
Szymon Ogłaza wyjaśnił, że umowa koalicyjna przewiduje polityczny podział funkcji w sejmiku i zarządzie województwa. To też sprawa Mniejszości Niemieckiej kogo rekomenduje na te stanowiska, oczywiście te kandydatury musi zatwierdzić marszałek województwa.

Gość Porannej Loży Radiowej odniósł się także do wczorajszej (25.01) konferencji prasowej Solidarnej Polski. - To dosyć zawiłe rozumowanie. Roman Kolek był złym wicemarszałkiem od zdrowia, ale się przynajmniej znał na tym zdrowi, a ten to już an pewno będzie gorszym bo się nie zna - to jest demagogia polityczna - powiedział. - Zarzucanie Romanowi Kolkowi po 10 latach jego odpowiedzialności za zdrowie tylko tego, że sprzedano ruiny Aleksandrówki i sanatorium w Suchym Borze to już nikt tego nie chce słuchać. Takie posunięcia się odbyły bo tak było sensownie i racjonalnie. Dodał, że trzeba pamiętać, że powstał kierunek lekarski przy bardzo wydatnym udziałem Pana Roman Kolka, mamy stypendia dla studentów. - Przez 10 lat nie mieliśmy żadnego problemu z żadnym z dużych szpitali. Nigdy nie było ryzyka zamykania oddziałów czy szpitali - powiedział Szymon Ogłaza.

Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku powiedział także, że co prawda rezygnacja Romana Koleka zostanie dzisiaj (26.01) przyjęta, ale pozostanie on wicemarszałkiem do 22 lutego.
- Nie odwołamy Rafała Bartka z funkcji przewodniczącego i nie powołamy go do zarządu. Taka zmiana nastąpi 23 lutego. Chcemy rozwiać wątpliwości natury formalnej dotyczącą łączenia funkcji wicemarszałka i przewodniczącego TSKN przez Rafała Bartka - zaznaczył.

Zobacz także

2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali - Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka… » więcej 2021-03-03, godz. 10:02 Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin - Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie… » więcej 2021-03-03, godz. 09:36 Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym… - Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej… » więcej 2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »