Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku…
2021-01-26, 10:06 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku województwa opolskiego i odroczeniu zmian personalnych w zarządzie wojewódtwa

Szymon Ogłaza "Poranna Loża Radiowa" (26.01.2021)
- Nie przypominam sobie, żeby Mateusz Morawiecki konsultował z klubem Platformy Obywatelskiej skład swojego rządu. Tak to jest, że jak się jest w opozycji to się nie ma wpływu na to kto jest członkiem zarządu. I tak to jest skonstruowane - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wicemarszałek regionu. Zaznaczył też, że jest zaskoczony wypowiedzią radnej Martyny Nakonieczny, że ktoś inny niż Rafał Bartek przygotowywał się do objęcia funkcji wicemarszałka.
Szymon Ogłaza wyjaśnił, że umowa koalicyjna przewiduje polityczny podział funkcji w sejmiku i zarządzie województwa. To też sprawa Mniejszości Niemieckiej kogo rekomenduje na te stanowiska, oczywiście te kandydatury musi zatwierdzić marszałek województwa.

Gość Porannej Loży Radiowej odniósł się także do wczorajszej (25.01) konferencji prasowej Solidarnej Polski. - To dosyć zawiłe rozumowanie. Roman Kolek był złym wicemarszałkiem od zdrowia, ale się przynajmniej znał na tym zdrowi, a ten to już an pewno będzie gorszym bo się nie zna - to jest demagogia polityczna - powiedział. - Zarzucanie Romanowi Kolkowi po 10 latach jego odpowiedzialności za zdrowie tylko tego, że sprzedano ruiny Aleksandrówki i sanatorium w Suchym Borze to już nikt tego nie chce słuchać. Takie posunięcia się odbyły bo tak było sensownie i racjonalnie. Dodał, że trzeba pamiętać, że powstał kierunek lekarski przy bardzo wydatnym udziałem Pana Roman Kolka, mamy stypendia dla studentów. - Przez 10 lat nie mieliśmy żadnego problemu z żadnym z dużych szpitali. Nigdy nie było ryzyka zamykania oddziałów czy szpitali - powiedział Szymon Ogłaza.

Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku powiedział także, że co prawda rezygnacja Romana Koleka zostanie dzisiaj (26.01) przyjęta, ale pozostanie on wicemarszałkiem do 22 lutego.
- Nie odwołamy Rafała Bartka z funkcji przewodniczącego i nie powołamy go do zarządu. Taka zmiana nastąpi 23 lutego. Chcemy rozwiać wątpliwości natury formalnej dotyczącą łączenia funkcji wicemarszałka i przewodniczącego TSKN przez Rafała Bartka - zaznaczył.

Zobacz także

2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej 2021-03-01, godz. 09:23 Arkadiusz Karbowiak, pomysłodawca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o tym jak wyglądały starania o ustanowienie… - W 2006 roku został posadowiony w Opolu pomnik poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Budził on w środowiskach kombatanckich proweniencji… » więcej 2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »