Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości…
2021-01-25, 16:42 Autor: Jan Poniatyszyn

Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości o staraniach dotyczących wschodniej obwodnicy Prudnika oraz o połączeniu Opola z autostradą A4

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Samochodowe obejście Prudnika powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic. Wstępem do tego będą prace dokumentacyjne. Opolszczyzna jest jedynym regionem, którego stolica nie ma bliskiego połączenia z przebiegającą przez województwo autostradą.
- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Prudnika w ciągu drogi krajowej nr 41. W ramach tej inwestycji powstaną drogi dojazdowe, wiadukt nad linią kolejową. Zabiegałam o to, gdy tylko zostałam posłem. Wysłałam wiele pism. Mam ich całe archiwum. Pisma te kierowałam do pani premier Beaty Szydło, ministra Andrzeja Adamczyka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy rozpoczęły się prace nad wpisaniem konkretnych inwestycji do programu stu obwodnic. Ten ruch tranzytowy przez Prudnik jest uciążliwy dla mieszkańców. Starałam się lobbować na rzecz rozwiązania tego problemu. Kolejną ważną sprawą, w którą się angażuję, jest powstanie wjazdu/zjazdu przy autostradzie A4 w okolicach Pruszkowa. Ta inwestycja jest strategiczna dla naszego regionu. To rozwiązanie jest z ogromną korzyścią dla południa Opolszczyzny oraz jest prorozwojowe dla samego Opola – powiedziała Katarzyna Czochara.

Obwodnica Prudnika będzie jedną z czterech inwestycji realizowanych na Opolszczyźnie w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic na lata 2020-2030.

Posłanka PiS odniosła się również do obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną oraz zarzutów opozycja parlamentarnej, która krytykuje Narodowy Program Szczepień.

Zobacz także

2021-03-04, godz. 18:02 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa". Radiowa debata o likwidacji OFE Rząd przyjął projekt ustawy, która ostatecznie zlikwiduje Otwarte Fundusze Emerytalne i przekształci je w Indywidualne Konta Emerytalne. Przeniesienie środków… » więcej 2021-03-04, godz. 12:12 Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia… » więcej 2021-03-04, godz. 10:32 Marcin Palade o podziale mandatów wyliczonych na podstawie średniej sondażowej z lutego 2021 - Zmiany są, ale to nie są jakieś zmiany rewolucyjne. One wynikają z tego co dzieje się na szczeblu ogólnopolskim. Mamy zmiany w tendencjach, które są… » więcej 2021-03-04, godz. 09:39 Violetta Porowska o podziale mandatów sejmowych na luty 2021, który opublikował Marcin Palade. "PiS w regionie nie tylko… - Opolszczyzna zawsze była uznawana za województwo w którym PiS ma najsłabszą pozycję, a tu się okazuje w trzech wyborach, że to nieprawda. PiS w regionie… » więcej 2021-03-03, godz. 18:40 Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy o wsparciu młodzieży… Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce blisko pięć procent osób po szesnastym roku życia wypada z systemu edukacji, co oznacza, że porzucają naukę w szkołach… » więcej 2021-03-03, godz. 13:33 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali - Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka… » więcej 2021-03-03, godz. 10:02 Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin - Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie… » więcej 2021-03-03, godz. 09:36 Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym… - Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej… » więcej 2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »