Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości…
2021-01-25, 16:42 Autor: Jan Poniatyszyn

Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości o staraniach dotyczących wschodniej obwodnicy Prudnika oraz o połączeniu Opola z autostradą A4

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Samochodowe obejście Prudnika powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic. Wstępem do tego będą prace dokumentacyjne. Opolszczyzna jest jedynym regionem, którego stolica nie ma bliskiego połączenia z przebiegającą przez województwo autostradą.
- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Prudnika w ciągu drogi krajowej nr 41. W ramach tej inwestycji powstaną drogi dojazdowe, wiadukt nad linią kolejową. Zabiegałam o to, gdy tylko zostałam posłem. Wysłałam wiele pism. Mam ich całe archiwum. Pisma te kierowałam do pani premier Beaty Szydło, ministra Andrzeja Adamczyka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy rozpoczęły się prace nad wpisaniem konkretnych inwestycji do programu stu obwodnic. Ten ruch tranzytowy przez Prudnik jest uciążliwy dla mieszkańców. Starałam się lobbować na rzecz rozwiązania tego problemu. Kolejną ważną sprawą, w którą się angażuję, jest powstanie wjazdu/zjazdu przy autostradzie A4 w okolicach Pruszkowa. Ta inwestycja jest strategiczna dla naszego regionu. To rozwiązanie jest z ogromną korzyścią dla południa Opolszczyzny oraz jest prorozwojowe dla samego Opola – powiedziała Katarzyna Czochara.

Obwodnica Prudnika będzie jedną z czterech inwestycji realizowanych na Opolszczyźnie w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic na lata 2020-2030.

Posłanka PiS odniosła się również do obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną oraz zarzutów opozycja parlamentarnej, która krytykuje Narodowy Program Szczepień.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »