Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka…
2021-01-22, 19:35 Autor: Jan Poniatyszyn

Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury o planach związanych z działalnością tej instytucji

Sylwia Gawłowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sylwia Gawłowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Na emeryturę odszedł Ryszard Grajek, wieloletni dyrektor POK. Konkurs na to stanowisko wygrała Sylwia Gawłowska z Opola.
Nowego dyrektora POK zapytaliśmy o powody ubiegania się o to stanowisko oraz jakie ma plany dotyczące funkcjonowania podległych jej placówek kulturalnych w gminie Prudnik?

- Jest to pasja i przekonanie o misji pracy na rzecz polskiej kultury, jej poszczególnych elementów, jak muzyka, literatura, film. To też jest wielka miłość do ludzi, do spotkań, a takich z pewnością kultura wielu z nas dostarcza. Moją decyzję determinowała też chęć rozwoju zawodowego, nabywania nowych kompetencji, doświadczeń. Bycie menadżerem, dyrektorem instytucji kultury jest wielkim wyzwaniem, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji, jak teraz. Ta niestabilna sytuacja wymaga też dostosowywania się. Jesteśmy zmuszeni działać w sposób hybrydowy. Przygotowujemy taką ofertę, która może być realizowana z wykorzystaniem Internetu. Takie propozycje już przygotowaliśmy i je realizujemy – powiedziała Sylwia Gawłowska.

W naszym programie mówiła też o funkcjonowaniu biblioteki miejskiej, wykorzystaniu sali kinowej oraz o działalności Wiejskich Domów Kultury. W rozmowie z Sylwią Gawłowską nawiązaliśmy do wieloletniej współpracy międzynarodowej POK z jego odpowiednikiem w czeskim Krnovie oraz niemieckim Northeim, które jest miastem partnerskim Prudnika. Kontakty te nadal będą kontynuowane. Dotyczy to kolejnych, wspólnych projektów kulturalnych.

Zobacz także

2021-03-09, godz. 09:13 Tomasz Kostuś o interpelacji posłów opozycji ws. programu Polska Wschodnia i o tym, że Polska 2050 Hołowni "podkrada"… - Ja patrzę ze spokojem na te sondaże, bo wszystko może się zdarzyć, a najważniejszym sondażem są wybory – mówił w Porannej Loży Radiowej Tomasz Kostuś… » więcej 2021-03-08, godz. 18:03 Marcelina Zawisza, posłanka Partii Razem o sytuacji i prawach kobiet, zaostrzeniu kar dla gwałcicieli oraz związanych… Według Eurostatu w ubiegłym roku kobiety w Polsce zajmowały 44 procent stanowisk kierowniczych. Jak wyniki z badania „Women in Business 2020” tylko w przypadku… » więcej 2021-03-08, godz. 13:42 Violetta Porowska o kobietach w polityce i o roku koronawirusa w Polsce - Cieszę się, że właśnie premier Szydło zyskała miano tej najbardziej wpływowej kobiety w polityce. Jej rządy jako premiera zostaną wpisane do annałów… » więcej 2021-03-08, godz. 09:45 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o zatrudnieniu Agnieszki Zagoli, rezygnacji Mirosława Wójciaka z kierowana NCZ… - Staramy się politykę trzymać jak najdalej od służby zdrowia, nie zawsze się to udaje, ale ze względu na ruszy opozycji a nie nasze - powiedział w Porannej… » więcej 2021-03-08, godz. 09:24 Agnieszka Zagola o powodach zwolnienia z zamku w Mosznej, nowej pracy w zarządzie Namysłowskiego Centrum Zdrowia i politycznym… - 13 marca będę powołana na prezesa spółki Namysłowskie Centrum Zdrowia - powiedziała Agnieszka Zagola, wiceprezes PSL. Mirosław Wójciak złożył rezygnację… » więcej 2021-03-05, godz. 20:04 Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o sukcesach i problemach tej społecznej organi… PZW jest jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Pod względem wędkarskich osiągnięć sportowych, liczby członków i użytkowanych akwenów… » więcej 2021-03-05, godz. 18:47 Wacław Bortnik, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii o zagrożeniu wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego… W kilku województwach Polski pojawiły się nowe ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Wirusa HPAI zlokalizowano na fermach drobiu. Znaczący wzrost takich… » więcej 2021-03-05, godz. 14:43 Młodzieżowa Loża Radiowa o Żołnierzach Wyklętych 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach Polski ale i regionu organizowano obchody czy też inne formy upamiętnienia żołnierzy… » więcej 2021-03-05, godz. 09:28 Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki… » więcej 2021-03-05, godz. 09:12 Anna Zalewska o projekcie rezolucji PE "UE strefą wolności LGBTIQ", możliwości odebrania Polsce unijnych funduszy przez… - Nie ma powodu, dla którego taką rezolucję i dyskusję należałoby podejmować - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana PiS… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »