Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie…
2021-01-14, 10:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", swojej pracy w Sejmie, pomocy rządowej dla branży turystycznej, szczepieniach nauczycieli i współczesnym patriotyzmie

Witold Zembaczyński o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy"
- Niestety nie mogę się z tym zgodzić, że za Aferą Amber Gold stoi lokalna grupa przestępcza, bo nie ma na to dowodów - powiedział w Porannej Loży Radiowej Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej, komentując film Sylwestra Latkowskiego "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy". W poprzedniej kadencji pracował w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold - Co nie jest udowodnione jest tylko teorią - dodał. Uważa on, że mimo zakończenia prac komisji, afera nie została wyjaśniona.
Poseł Zembaczyński podsumował także ostatni rok pracy w sejmie. - Złożyłem 398 interpelacji między innymi w sprawach przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa - powiedział. Jego zdaniem Opolszczyzna jest zaniedbywana przez rząd choćby dlatego, że branża turystyczna w regionie ponosi straty w związku zamknięciem, a nie otrzyma pomocy takiej jak gminy górskie. - To niesprawiedliwe, bo w czym gorsza jest agroturystyka w Przysieczy lub hotel w Głuchołazach? - pytał.

Gość porannej Loży Radiowej uważa, że przed otwarciem szkół dla uczniów klas I-III powinni być zaszczepieni także nauczyciele. - Czy dzieci nie będą nośnikiem wirusa, a pracownicy oświaty nie będą narażeni na zakażenia? Najpierw powinni być zaszczepieni pracownicy szkół, a dopiero potem należy wpuścić dzieci do szkół - powiedział.

Poseł Witold Zembaczyński interpelował także w sprawie projektu "Flaga w każdej gminie". - Pomysł popularyzowania symboli narodowych uważam za słuszny. Uważam, że to bardzo ważne, żeby wyciągać z rąk prawicy monopol na patriotyzm. Trzeba rozbudzić dobrze pojęty patriotyzm. Chronić należy także flagę Unii Europejskiej, projekt ustawy w tej sprawie jest w sejmie.

Za karygodny pomysł uznał zabranie prawa do odmowy przyjęcia mandatu. - Powinniśmy w tej sprawie rozmawiać indywidualnie ze wszystkimi posłami, którzy nie są entuzjastami takiego rozwiązania - stwierdził.

Zobacz także

2021-01-25, godz. 10:19 Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców - Z jednej strony rozumiem desperację przedsiębiorców, tu jest kwestia, żeby utrzymać dorobek życia i zatrudnienie pracowników. Z drugiej strony ryzykujemy… » więcej 2021-01-25, godz. 10:02 Robert Tistek z Kukiz'15 o szczepieniach, buncie przedsiębiorców i słabych sondażach ugrupowania - Jeżeli chodzi o osoby starsze i ich szczepienie to mam pewien problem, bo w ulotkach szczepionek nie ba badań osób powyżej 55 roku życia i tego jak reagują… » więcej 2021-01-22, godz. 19:35 Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury o planach związanych z działalnością tej instytucji Na emeryturę odszedł Ryszard Grajek, wieloletni dyrektor POK. Konkurs na to stanowisko wygrała Sylwia Gawłowska z Opola. » więcej 2021-01-22, godz. 18:35 Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub „Rodło” w Opolu, o problemach z nadaniem profesorowi Franciszkowi Markowi… Krytyczne opinie wywołała decyzja Rafała Bartka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. Lider Mniejszości Niemieckiej odmówił procedowania wniosku… » więcej 2021-01-22, godz. 10:14 Dr hab. Mariusz Patelski o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, którego powstanie upamiętniono uchwałą Sejmu - Była to organizacja, która skupiała najlepszą część ówczesnej młodzieży, a w każdym razie najbardziej aktywną i opozycyjnie nastawioną do ówczesnego… » więcej 2021-01-22, godz. 09:37 Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu PO o decyzji Joanny Muchy, która opuściła Platformę Obywatelską dla… - Jak do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, co takiego się stało. Pani Joanna Mucha dość pokrętnie tłumaczyła, że jest jakiś konflikt z poprzednim… » więcej 2021-01-21, godz. 17:27 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego? Czy to dobry pomysł i dobry czas na wprowadzanie takich zmian? O tym debatowali… 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego - to jeden z postulatów złożonych w Radzie Dialogu Społecznego przez związki zawodowe. Czy dyskutowanie takiej zmiany… » więcej 2021-01-21, godz. 11:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem o zaprzysiężeniu Joe Biden'a… - Spokój i polityka miłości jest teraz Bidenowi i amerykańskiej scenie politycznej bardzo potrzebna - powiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek Tomasz Kostuś… » więcej 2021-01-21, godz. 09:29 Dr Marek Kawa o zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA i o tym co dalej z Donaldem Trumpem - Biden ma duży kredyt zaufania. Ma o wiele bardziej sprzyjające warunki polityczne, bo zarówno kongres jak i senat są w rękach Demokratów, więc właściwie… » więcej 2021-01-21, godz. 09:28 Marcelina Zawisza o dystrybucji szczepionek na COVID-19 i sprawie 16-latka, którym zainteresowała się policja i sąd… – Martwią mnie doniesienia dotyczące nieprawidłowości w niektórych szpitalach w Polsce. Martwi to, że część grupy 0 czyli pracownicy ochrony zdrowia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »