Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-11-26, 09:23 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska, budżecie unijnym i praworządności

"Prosto z Sejmu" - gościem Magdaleny Ogórek jest Paweł Kukiz
"Prosto z Sejmu" - gościem Magdaleny Ogórek jest Paweł Kukiz
- Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto z sejmu” Paweł Kukiz, z którym rozmawiała Magdalena Ogórek.
- Tuż przed naszą rozmową Polsat News umieścił nagłówek: „Czy PSL rozstanie się z Kukizem? Dziś może zapaść decyzja.” Miłosz Motyka, rzecznik PSL mówi, że chce rozmów o tym czy jesteśmy gotowi (jako koalicja przyp.red.) budować racjonalne, europejskie centrum czy część klubu woli głosować wspólnie ze Zbigniewem Ziobrą. A więc to będzie ważny dzień – mówiła Magdalena Ogórek.

- Racjonalna Europa to Europa ojczyzn, w której wszystkie państwa są równymi podmiotami. Związek Radziecki nie był racjonalnym tworem z tego powodu, że przewodnią rolę sprawowała Rosja, a inne republiki czy niepodległe dziś państwa były poddane dyktatowi Rosji. Teoretycznie był to jeden równouprawniony podmiot, ale w jednak było inaczej – stwierdził Paweł Kukiz.

- Trochę upraszczając gdyby mogło dojść do zdarzeń, że jakieś państwo mówi, czy to Niemcy czy Francja, że „słuchajcie, dostaniecie pieniądze, ale pod warunkiem, że będziecie grzeczni”, to uważam, że jest to niedpuszczalne – podkreślił Kukiz.

- A co do Ziobry… On dziś jest a jutro go nie ma, jutro może być Budka, potem ktoś od Czarzastego, a potem jeszcze ktoś inny… Ziobro nie będzie wieczny. A te zarzuty, że ja idę w jego stronę? Głosowałem za wotum nieufności w stosunku do Zbiory, bo o ile zgadzam się z koniecznością reformy sądownictwa, to nie zgadzam się obranymi metodami – mówił poseł Paweł Kukiz.

Zobacz także

2021-01-26, godz. 14:14 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Nowe wydanie cyklu w Południowej Loży Radiowej z udziałem, jak zawsze, Piotra Goćka (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotra… » więcej 2021-01-26, godz. 10:06 Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku województwa opolskiego i odroczeniu zmian personalnych w zarządzie… - Nie przypominam sobie, żeby Mateusz Morawiecki konsultował z klubem Platformy Obywatelskiej skład swojego rządu. Tak to jest, że jak się jest w opozycji… » więcej 2021-01-26, godz. 09:35 Martyna Nakonieczny o zmianach w zarządzie województwa i na stanowisku przewodniczącego sejmiku - To nie będzie burzliwa sesja, bo koalicja rządząca ma wystarczająco dużo głosów, żeby przeprowadzać wszystkie zmiany bez konsultacji - powiedziała… » więcej 2021-01-25, godz. 17:14 Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej o funduszach dla Opolszczyzny w nowej perspektywie finansowej Unii Europejs… W nowym rozdaniu funduszy unijnych Opolszczyzna otrzyma mniej na program regionalny, niż w minionej perspektywie finansowej UE. Pieniądze dla poszczególnych… » więcej 2021-01-25, godz. 16:42 Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości o staraniach dotyczących wschodniej obwodnicy Prudnika oraz o połączeniu… Samochodowe obejście Prudnika powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic. Wstępem do tego będą prace dokumentacyjne. Opolszczyzna jest jedynym regionem… » więcej 2021-01-25, godz. 14:13 Danuta Jazłowiecka z KO o programie szczepień, odejściu Joanny Muchy z PO, nowym prezydencie USA i umorzenia śledztwa… - Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i świadczy o tym, że jesteśmy kompletnie nieprzygotowani do przeprowadzenia szczepień w sposób odpowiedzialny – mówiła… » więcej 2021-01-25, godz. 10:19 Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej o buncie restauratorów i pomocy dla przedsiębiorców - Z jednej strony rozumiem desperację przedsiębiorców, tu jest kwestia, żeby utrzymać dorobek życia i zatrudnienie pracowników. Z drugiej strony ryzykujemy… » więcej 2021-01-25, godz. 10:02 Robert Tistek z Kukiz'15 o szczepieniach, buncie przedsiębiorców i słabych sondażach ugrupowania - Jeżeli chodzi o osoby starsze i ich szczepienie to mam pewien problem, bo w ulotkach szczepionek nie ba badań osób powyżej 55 roku życia i tego jak reagują… » więcej 2021-01-22, godz. 19:35 Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury o planach związanych z działalnością tej instytucji Na emeryturę odszedł Ryszard Grajek, wieloletni dyrektor POK. Konkurs na to stanowisko wygrała Sylwia Gawłowska z Opola. » więcej 2021-01-22, godz. 18:35 Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub „Rodło” w Opolu, o problemach z nadaniem profesorowi Franciszkowi Markowi… Krytyczne opinie wywołała decyzja Rafała Bartka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. Lider Mniejszości Niemieckiej odmówił procedowania wniosku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »