Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-11-26, 09:23 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska, budżecie unijnym i praworządności

"Prosto z Sejmu" - gościem Magdaleny Ogórek jest Paweł Kukiz
"Prosto z Sejmu" - gościem Magdaleny Ogórek jest Paweł Kukiz
- Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto z sejmu” Paweł Kukiz, z którym rozmawiała Magdalena Ogórek.
- Tuż przed naszą rozmową Polsat News umieścił nagłówek: „Czy PSL rozstanie się z Kukizem? Dziś może zapaść decyzja.” Miłosz Motyka, rzecznik PSL mówi, że chce rozmów o tym czy jesteśmy gotowi (jako koalicja przyp.red.) budować racjonalne, europejskie centrum czy część klubu woli głosować wspólnie ze Zbigniewem Ziobrą. A więc to będzie ważny dzień – mówiła Magdalena Ogórek.

- Racjonalna Europa to Europa ojczyzn, w której wszystkie państwa są równymi podmiotami. Związek Radziecki nie był racjonalnym tworem z tego powodu, że przewodnią rolę sprawowała Rosja, a inne republiki czy niepodległe dziś państwa były poddane dyktatowi Rosji. Teoretycznie był to jeden równouprawniony podmiot, ale w jednak było inaczej – stwierdził Paweł Kukiz.

- Trochę upraszczając gdyby mogło dojść do zdarzeń, że jakieś państwo mówi, czy to Niemcy czy Francja, że „słuchajcie, dostaniecie pieniądze, ale pod warunkiem, że będziecie grzeczni”, to uważam, że jest to niedpuszczalne – podkreślił Kukiz.

- A co do Ziobry… On dziś jest a jutro go nie ma, jutro może być Budka, potem ktoś od Czarzastego, a potem jeszcze ktoś inny… Ziobro nie będzie wieczny. A te zarzuty, że ja idę w jego stronę? Głosowałem za wotum nieufności w stosunku do Zbiory, bo o ile zgadzam się z koniecznością reformy sądownictwa, to nie zgadzam się obranymi metodami – mówił poseł Paweł Kukiz.

Zobacz także

2021-01-15, godz. 19:47 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zbierane będą informacje o tym jacy jesteśmy, jak żyjemy, co się zmieniło… » więcej 2021-01-15, godz. 18:42 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka o reorganizacji szkolnictwa podstawowego w tej gminie Przyczyny finansowe są powodem planowanych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu oświaty gminy Ozimek. Ma tam powstać centralny ośrodek szkół podstawow… » więcej 2021-01-15, godz. 13:10 Młodzieżowa Loża Radiowa o zablokowaniu kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych i wolności słowa w inte… Naszymi gośćmi byli dziś Jan Zimoch (Młoda Prawica), Mariusz Jańczuk (Młodzi dla Wolności), Konrad Muller (Mniejszość Niemiecka), Franciszek Posacki (Młodzi… » więcej 2021-01-15, godz. 09:37 Dr Wiesława Błudzin o tym dlaczego warto się szczepić, pytaniach pacjentów dotyczących szczepień i tym, która szczepionka… - Wszyscy chcemy normalnie żyć. Pandemia wpłynęła nie tylko na sferę medyczną i to, że kilkaset osób codziennie umiera, ale też na gospodarkę, psychikę… » więcej 2021-01-15, godz. 09:23 Kamil Bortniczuk o pomocy dla gmin górskich, tarczy dla przedsiębiorców, proponowanej zmianie w sprawie mandatów i… - To kompletna bzdura wypowiedziana przez Pana posła - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. Odniósł się w ten sposób… » więcej 2021-01-14, godz. 17:28 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o narastającym buncie przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący opolskiej "Solidarności"), dr Jerzy Szteliga (OPZZ, ZNP), Piotr Pańcześnik (Kongregacja Przemysłowo-… » więcej 2021-01-14, godz. 11:54 Magdalena Ogórek z Marzeną Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki o powrocie do szkół uczniów… - To bardzo oczekiwany powrót małych dzieci do szkół - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Marzena Machałek sekretarz stanu w ministerstwie edukacji… » więcej 2021-01-14, godz. 10:00 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", swojej pracy… - Niestety nie mogę się z tym zgodzić, że za Aferą Amber Gold stoi lokalna grupa przestępcza, bo nie ma na to dowodów - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-13, godz. 19:31 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o dyżurach aptek ogólnodos… Nieczynne nocą oraz w weekendy i święta apteki są już codziennością wielu małych miast. Wywołuje to niezadowolenie mieszkańców i samorządowców. » więcej 2021-01-13, godz. 13:53 Grzegorz Sawicki i Henryk Lakwa o tym jakie znaczenie ma projekt Pomologii dla uczelni i powiatu opolskiego i etapie p… - Cieszę się, że ten projekt jest realizowany w miarę zgodnie z harmonogramem. Mamy lekki poślizg, bo było trochę problemów z uzyskaniem pozwolenia na… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »