Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu 'Co tam Panie w…
2020-11-24, 14:25 Autor: Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)
W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
Dziś (24.11) o pośle z Opolszczyzny Pawle Kukizie, który popiera weto unijnego budżetu, uważa iż "Polska może być sterowana z zewnątrz, ja sobie tego nie życzę" i dodaje "Nie do końca rozumiem histerię, w którą wpadło część działaczy PSL. Zawarliśmy porozumienie na realizację postulatów wyborczych, np. niski ZUS, referenda, czy emerytura wolna od podatku. Tam nie było ani słowa o unijnych kwestiach".

Ponadto w tym wydaniu cyklu:
Według informacji PAP zbliżonych do kierownictwa PiS "przejęcie" opozycyjnych posłów miałoby dać partii rządzącej bufor w razie ewentualnego kolejnego buntu w klubie PiS, jak miało to miejsce podczas głosowania nad projektem dotyczącym ochrony zwierząt, czy w razie potencjalnych odejść. Także o tym, że PiS ma nowe pola walki i aby je realizować pożądana jest konsolidacja obozu rządzącego.

Straszenie Polexitem (przez opozycję) tak samo poważne, jak terrorystów straszenie kredkami i rysowaniem na ulicach - cytat dnia wyrażony w analizie sytuacji "po wecie" przez eurodeputowanego PiS Zbigniewa Kuźmiuka.

A w USA wszystko (prawie) jasne po decyzji prezydenta Donalda Trumpa o rozpoczęciu procesu przekazywania władzy ekipie demokraty Joe Bidena.

Na deser jak zawsze film. Tym razem o serialowym przeboju "The Crown", który opowiada losy brytyjskiej rodziny królewskiej, zaczynając od lat 40. Kolejne sezony przenoszą nas do kolejnych dekad XX w. Do tej pory powstały cztery serie. W planach są następne dwie.

Przy okazji policzyliśmy (co nie było trudne), że królowa brytyjska Elżbieta II podczas swojego 68-letniego "noszenia królewskiej korony" poznała 11 urzędujących prezydentów Stanów Zjednoczonych. Od Trumana po Trumpa.

Zobacz także

2021-01-13, godz. 09:57 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o tym dlaczego warto się szczepić - Nie mam żadnych objawów niepożądanych, żadnej gorączki, obrzęku, zmęczenia, więc to jest dowód na to, że nie ma się czego obawiać - powiedział… » więcej 2021-01-13, godz. 09:33 Szymon Hołownia o "przemocowych zalotach" Koalicji Obywatelskiej, obserwowaniu pewnego parlamentarzysty z Opolszczyzny… - Z całym szacunkiem dla Pana posła, to stara śpiewka Platformy Obywatelskiej, którą słyszymy od dłuższego czasu, próbująca przekonać wszystkich, że… » więcej 2021-01-12, godz. 19:58 Mirosław Birecki, starosta kluczborski o spłacie długów tego powiatu i jego perspektywach rozwojowych W poprzedniej kadencji samorządowej powiat kluczborski wygenerował największe zadłużenie wśród opolskich samorządów lokalnych tego szczebla. Przed dwom… » więcej 2021-01-12, godz. 17:27 Iwona Sobania, burmistrz Byczyny o spłacie ogromnych długów gminy i pozyskiwaniu funduszy na inwestycje Kolosalne zobowiązania finansowe gminy Byczyna narosły w poprzedniej kadencji samorządowej. - Pierwszym elementem zadłużenia to była subrogacja, która… » więcej 2021-01-12, godz. 14:04 "Co tam panie w polityce?" Piotr Moc i Piotr Gociek Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" o 100 tysiącach zaszczepionych… » więcej 2021-01-12, godz. 09:37 Longin Bartnik, prezes partii KORWiN w Opolu o kandydacie na RPO i Narodowym Programie Szczepień - Jeżeli do szczepionki namawia lekarz, naukowiec to wszystko dobrze, ale jeśli namawia mnie osoba, której jedyną kompetencją jest to, że jest znana, to… » więcej 2021-01-11, godz. 19:45 Krzysztof Polak, dyrektor OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu o sprzedaży ziemi oraz o łączeniu spółek… Oddział Terenowy KOWR w Opolu zarządza gruntami o powierzchni 52 tysięcy hektarów. Nie podlegają mu spółki Skarbu Państwa z branży rolnej. Na Opolszczyźnie… » więcej 2021-01-11, godz. 18:18 Katarzyna Czochara o Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczepieniach przeciw COVID-19 oraz o sytuacji w oświacie… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do uchwały sejmowej, która 2021 rok ustanowiła Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z powodu COVID-19 nie… » więcej 2021-01-11, godz. 14:09 Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy… - Ten projekt ma charakter czysto ekonomiczny. Dobrze, że wokół niego toczy się dyskusja - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2021-01-11, godz. 10:03 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych (SP) o wspólnych działaniach z Szymonem Ogłazą (PO) na rzecz przywrócenia… - Jako kandydat na posła Ziemi Opolskiej obiecałem w 2019 roku, że jeżeli chodzi o ważne sprawy dla regionu to dla mnie metki partyjne nie miały żadnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »