Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu 'Co tam Panie w…
2020-11-24, 14:25 Autor: Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)

Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11)
W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
Dziś (24.11) o pośle z Opolszczyzny Pawle Kukizie, który popiera weto unijnego budżetu, uważa iż "Polska może być sterowana z zewnątrz, ja sobie tego nie życzę" i dodaje "Nie do końca rozumiem histerię, w którą wpadło część działaczy PSL. Zawarliśmy porozumienie na realizację postulatów wyborczych, np. niski ZUS, referenda, czy emerytura wolna od podatku. Tam nie było ani słowa o unijnych kwestiach".

Ponadto w tym wydaniu cyklu:
Według informacji PAP zbliżonych do kierownictwa PiS "przejęcie" opozycyjnych posłów miałoby dać partii rządzącej bufor w razie ewentualnego kolejnego buntu w klubie PiS, jak miało to miejsce podczas głosowania nad projektem dotyczącym ochrony zwierząt, czy w razie potencjalnych odejść. Także o tym, że PiS ma nowe pola walki i aby je realizować pożądana jest konsolidacja obozu rządzącego.

Straszenie Polexitem (przez opozycję) tak samo poważne, jak terrorystów straszenie kredkami i rysowaniem na ulicach - cytat dnia wyrażony w analizie sytuacji "po wecie" przez eurodeputowanego PiS Zbigniewa Kuźmiuka.

A w USA wszystko (prawie) jasne po decyzji prezydenta Donalda Trumpa o rozpoczęciu procesu przekazywania władzy ekipie demokraty Joe Bidena.

Na deser jak zawsze film. Tym razem o serialowym przeboju "The Crown", który opowiada losy brytyjskiej rodziny królewskiej, zaczynając od lat 40. Kolejne sezony przenoszą nas do kolejnych dekad XX w. Do tej pory powstały cztery serie. W planach są następne dwie.

Przy okazji policzyliśmy (co nie było trudne), że królowa brytyjska Elżbieta II podczas swojego 68-letniego "noszenia królewskiej korony" poznała 11 urzędujących prezydentów Stanów Zjednoczonych. Od Trumana po Trumpa.

Zobacz także

2021-01-15, godz. 19:47 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zbierane będą informacje o tym jacy jesteśmy, jak żyjemy, co się zmieniło… » więcej 2021-01-15, godz. 18:42 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka o reorganizacji szkolnictwa podstawowego w tej gminie Przyczyny finansowe są powodem planowanych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu oświaty gminy Ozimek. Ma tam powstać centralny ośrodek szkół podstawow… » więcej 2021-01-15, godz. 13:10 Młodzieżowa Loża Radiowa o zablokowaniu kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych i wolności słowa w inte… Naszymi gośćmi byli dziś Jan Zimoch (Młoda Prawica), Mariusz Jańczuk (Młodzi dla Wolności), Konrad Muller (Mniejszość Niemiecka), Franciszek Posacki (Młodzi… » więcej 2021-01-15, godz. 09:37 Dr Wiesława Błudzin o tym dlaczego warto się szczepić, pytaniach pacjentów dotyczących szczepień i tym, która szczepionka… - Wszyscy chcemy normalnie żyć. Pandemia wpłynęła nie tylko na sferę medyczną i to, że kilkaset osób codziennie umiera, ale też na gospodarkę, psychikę… » więcej 2021-01-15, godz. 09:23 Kamil Bortniczuk o pomocy dla gmin górskich, tarczy dla przedsiębiorców, proponowanej zmianie w sprawie mandatów i… - To kompletna bzdura wypowiedziana przez Pana posła - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. Odniósł się w ten sposób… » więcej 2021-01-14, godz. 17:28 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - radiowa debata o narastającym buncie przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący opolskiej "Solidarności"), dr Jerzy Szteliga (OPZZ, ZNP), Piotr Pańcześnik (Kongregacja Przemysłowo-… » więcej 2021-01-14, godz. 11:54 Magdalena Ogórek z Marzeną Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki o powrocie do szkół uczniów… - To bardzo oczekiwany powrót małych dzieci do szkół - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Marzena Machałek sekretarz stanu w ministerstwie edukacji… » więcej 2021-01-14, godz. 10:00 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o filmie "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy", swojej pracy… - Niestety nie mogę się z tym zgodzić, że za Aferą Amber Gold stoi lokalna grupa przestępcza, bo nie ma na to dowodów - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-13, godz. 19:31 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o dyżurach aptek ogólnodos… Nieczynne nocą oraz w weekendy i święta apteki są już codziennością wielu małych miast. Wywołuje to niezadowolenie mieszkańców i samorządowców. » więcej 2021-01-13, godz. 13:53 Grzegorz Sawicki i Henryk Lakwa o tym jakie znaczenie ma projekt Pomologii dla uczelni i powiatu opolskiego i etapie p… - Cieszę się, że ten projekt jest realizowany w miarę zgodnie z harmonogramem. Mamy lekki poślizg, bo było trochę problemów z uzyskaniem pozwolenia na… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »