Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-30, 15:46 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich miast

Młodzieżowa Loża Radiowa (30.10.2020)
Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński (Konfederacja, Ruch Narodowy) i Franciszek Posacki (Młodzi Demokracji, PO).
- Zainteresowanie młodych ludzi wynika z tego, że bezpośrednio nas to dotyczy. Kiedy ludziom odbiera się prawa, to oni wychodzą o nie walczyć na ulicę - mówiła Paulina Klag z FMS. - Myślę, że PiS wychodząc z taką ustawą nie spodziewał się niczego innego, jak tego, że ludzie wyjdą protestować na ulicę - powiedziała.

- Mnie wyrok TK w ogóle nie dziwi, podobne wyroki już zapadały - powiedział z kolei Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS. - Hołota - inaczej nie można nazwać ludzi, którzy nawołują do obalenia państwa, do ataków na domy i instytucje - dodał Krukowski.

- Dzisiaj ja oraz inni członkowie będziemy bronić kościołów jak do tej pory - mówił Michał Maliński z Ruchu Narodowego, która współtworzy Konfederację. - W całej Polsce zgłoszono ponad 100 przypadków zniszczenia kościołów czy przerywania mszy. Przez całą Polskę przelewa się fala nienawiści dla wiary i kościoła. Generalnie Konfederacja jest za pełnym zakazem aborcji, choć nasi koalicjanci z partii Korwin mogą mieć nieco inne zdanie - mówił Maliński.

- Nikt z naszego środowiska nie zamierza atakować kościołów - zapewnił Franciszek Posacki z Młodych Demokratów. - My te ataki na kościół potępiamy, ale pamiętajmy - że to są małe ilości w skali tych protestów nie jest to zorganizowany protest - tutaj chodzi o to, żeby w sposób jasny sprzeciwiać się temu, co serwuje nam obecna władza. - Moja partia popiera kompromis aborcyjny, jednak ja jestem za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży - mówił Posacki.

Zobacz także

2020-12-03, godz. 14:28 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Marcinem Romanowskim W dzisiejszym programie "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o ustawę antyprzemocową, która weszła w życie w poniedziałek, o budżecie unijnym i polskim… » więcej 2020-12-01, godz. 10:52 "Co tam panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (01.12) W kolejnej odsłonie programu "Co tam panie w polityce" najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie… » więcej 2020-12-01, godz. 10:51 "Magazyn międzynarodowy" w Loży Radiowej. Piotr Cywiński i Piotr Semka o sporze – Polska&Węgry vs Unia Europejska… Sztab Donalda Trumpa poniósł drugą sądową porażkę w Pensylwanii. Tamtejszy sąd odrzucił apelację prawników prezydenta, dotyczącą rzekomych nieprawidłowości… » więcej 2020-11-30, godz. 18:35 Robert Tistek o końcu politycznego mariażu PSL z Kukiz'15 - To była koalicja z rozsądku i wydawało się, że rozsądek będzie wygrywał, ale górę wzięły emocje – powiedział Robert Tistek z Kukiz’15 pytany… » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Marcin Oszańca o tym dlaczego PSL usunął z klubu Koalicji Polskiej ugrupowanie Pawła Kukiza - Tak naprawdę od "piątki dla zwierząt", które poparli przedstawiciele Kukiz'15 było pewne, że nasza koalicja nie przetrwa - przyznał Marcin Oszańca, rzecznik… » więcej 2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o orędziu marszałka senatu, unijnym budżecie, rezolucji PE ws. aborcji i układankach sejmowych Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworządnością… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »