Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i…
2020-10-26, 15:17 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i walce z koronawirusem

Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15 – Koalicja Polska, a także muzyk. Naszego gościa pytaliśmy o propozycje pomocy dla branży artystycznej czy rozrywkowej, ale pytaliśmy też o bieżącą politykę czyli wyrok TK ws. aborcji eugenicznej i walkę z koronawirusem.
- W tej pierwszej kwestii jest światełko w tunelu, przy Ministerstwie Kultury powstaje fundusz, który ma zrekompensować czy też zminimalizować straty. Ale przy drugiej sprawie warto powiedzieć o tym, że w społeczeństwie funkcjonuje pewien mit, że muzycy to multimilionerzy i może jest w tym trochę racji, tyle, że to dotyczy 1 czy 2 procent muzyków występujących na scenie. Natomiast 90 procent osób to ci, którzy nas zabawiają na festynach, cieszymy się ich solówkami na gitarze i są to ludzie drugiego planu, którzy zostali pozbawieni jakichkolwiek środków do życia – mówił Paweł Kukiz i dodał, że prowadził rozmowy z przedstawicielami KRRiT czy Rady Mediów Narodowych aby w radiu pojawiało się więcej muzyki polskich wykonawców, a przede wszystkim tych mniej znanych.

Wskazał też że warto w tej sprawę brać przykład z modelu francuskiego, w którym francuskojęzyczne utwory stanowią 40, a nawet 60% całości prezentowanej muzyki.

Z posłem kukizem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej niedawno przez sejm. Jak wskazał, ustawę ocenia negatywnie i sam wstrzymał się od głosu. Pytaliśmy też o wyrok TK ws. aborcji eugenicznej.

Zobacz także

2021-01-05, godz. 17:40 Jolanta Barska o zainteresowaniu prowadzeniem rodzin zastępczych Sporo pieniędzy z PFRON przeznaczanych jest na warsztaty terapii zajęciowej, których podstawowym celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych… » więcej 2021-01-05, godz. 17:34 Łukasz Żmuda o pozyskiwaniu pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jak wydatkowane są pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych? O to pytaliśmy w południowej Loży Radiowej. - Od kilku lat… » więcej 2021-01-05, godz. 08:23 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Południowej Loży Radiowej (05.01.2021) Afera szczepionkowa, zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta RP, pisemne zarzuty ukraińskiej prokuratury wobec byłego ministra infrastruktury w rządzie PO/PSL… » więcej 2021-01-05, godz. 08:22 Tomasz Kostuś broni samorządowców, którzy zaszczepili się poza kolejką, krytykuje działania rządu w sprawie akcji… - Tak zwana afera kolejkowa bulwersuje, natomiast w mojej opinii to propagandowa akcja rządu odwracania kota ogonem, odwracania uwagi opinii publicznej od istotnych… » więcej 2021-01-04, godz. 17:26 Radosław Roszkowski o szczepieniach przeciw COVID-19 w szpitalach w Prudniku i Białej Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe… » więcej 2021-01-04, godz. 17:24 Roman Kolek o szczepieniu przeciw COVID-19 w opolskich placówkach medycznych Szczepienia ochronne przeciw COVID-19 na Opolszczyźnie były głównym tematem popołudniowej Loży Radiowej. Prowadzą je placówki medyczne m.in. podległe… » więcej 2021-01-04, godz. 13:31 Violetta Porowska w Południowej Loży Radiowej o zmianach w podatkach w 2021 roku oraz o "aferze szczepionkowej" - Oczywiście, że są podatki, które z różnych względów musiały być podniesione, natomiast proszę sobie porównać podnoszenie podatków przez rząd PO-PSL… » więcej 2021-01-04, godz. 10:04 - Polityka to nie jest piaskownica, gdzie wszyscy mają się ze sobą zgadzać - powiedział w Porannej Loży Radiowej… "W nowym roku należy dokonać zwrotu ku młodym. Rok 2021 musi być dla polskiej prawicy rokiem odnowy. Najwyższy czas nadać nową formę naszym tradycyjnym… » więcej 2020-12-31, godz. 11:18 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Anną Goławską Gościem Magdaleny Ogórek w kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" była wiceminister zdrowia Anna Goławska, a tematem rozmowy była szczepionka Pfizera i… » więcej 2020-12-30, godz. 14:30 Andrzej Kruczkiewicz o pieniądzach zewnętrznych, które zasiliły budżet powiatu nyskiego na 2021 rok - Pieniądze, które otrzymał powiat z Funduszu Inwestycji Lokalnych na pewno się przydadzą, mamy je przeznaczone na konkretny cel i chcemy zrealizować to… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »