Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i…
2020-10-26, 15:17 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i walce z koronawirusem

Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15 – Koalicja Polska, a także muzyk. Naszego gościa pytaliśmy o propozycje pomocy dla branży artystycznej czy rozrywkowej, ale pytaliśmy też o bieżącą politykę czyli wyrok TK ws. aborcji eugenicznej i walkę z koronawirusem.
- W tej pierwszej kwestii jest światełko w tunelu, przy Ministerstwie Kultury powstaje fundusz, który ma zrekompensować czy też zminimalizować straty. Ale przy drugiej sprawie warto powiedzieć o tym, że w społeczeństwie funkcjonuje pewien mit, że muzycy to multimilionerzy i może jest w tym trochę racji, tyle, że to dotyczy 1 czy 2 procent muzyków występujących na scenie. Natomiast 90 procent osób to ci, którzy nas zabawiają na festynach, cieszymy się ich solówkami na gitarze i są to ludzie drugiego planu, którzy zostali pozbawieni jakichkolwiek środków do życia – mówił Paweł Kukiz i dodał, że prowadził rozmowy z przedstawicielami KRRiT czy Rady Mediów Narodowych aby w radiu pojawiało się więcej muzyki polskich wykonawców, a przede wszystkim tych mniej znanych.

Wskazał też że warto w tej sprawę brać przykład z modelu francuskiego, w którym francuskojęzyczne utwory stanowią 40, a nawet 60% całości prezentowanej muzyki.

Z posłem kukizem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej niedawno przez sejm. Jak wskazał, ustawę ocenia negatywnie i sam wstrzymał się od głosu. Pytaliśmy też o wyrok TK ws. aborcji eugenicznej.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 10:52 "Co tam panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (01.12) W kolejnej odsłonie programu "Co tam panie w polityce" najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie… » więcej 2020-12-01, godz. 10:51 "Magazyn międzynarodowy" w Loży Radiowej. Piotr Cywiński i Piotr Semka o sporze – Polska&Węgry vs Unia Europejska… Sztab Donalda Trumpa poniósł drugą sądową porażkę w Pensylwanii. Tamtejszy sąd odrzucił apelację prawników prezydenta, dotyczącą rzekomych nieprawidłowości… » więcej 2020-11-30, godz. 18:35 Robert Tistek o końcu politycznego mariażu PSL z Kukiz'15 - To była koalicja z rozsądku i wydawało się, że rozsądek będzie wygrywał, ale górę wzięły emocje – powiedział Robert Tistek z Kukiz’15 pytany… » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Marcin Oszańca o tym dlaczego PSL usunął z klubu Koalicji Polskiej ugrupowanie Pawła Kukiza - Tak naprawdę od "piątki dla zwierząt", które poparli przedstawiciele Kukiz'15 było pewne, że nasza koalicja nie przetrwa - przyznał Marcin Oszańca, rzecznik… » więcej 2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o orędziu marszałka senatu, unijnym budżecie, rezolucji PE ws. aborcji i układankach sejmowych Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworządnością… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »