Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-26, 13:12 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł KO i odwołanym zjeździe okręgowym partii

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele osób protestujących jest tego świadomych – mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Sędziowie TK orzekli w czwartek, że aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją.
- Wyrok TK nie odpowiada na pytanie czy aborcja jest zła czy nie, bo zajmował się tylko i wyłącznie kwestią czy zapisy ustawowe w ustawie o aborcji są zgodne z Konstytucją. A Konstytucja mówi jasno, że każde życie od poczęcia jest chronione – mówiła poseł Porowska i odniosła się także do ostrych i szerokich reakcji społecznych na ten wyrok.

- Inna kwestia to reakcje w przestrzeni publicznej. Byliśmy świadkami czy to w mediach czy też patrząc przez okna swoich domów, na to co się działo w ramach tzw. protestu. To co się działo na terenie woj. opolskiego to przekroczenie barier cywilizacyjnych – oceniła poseł Porowska.

W piątek wieczorem doszło do namalowania wulgarnych napisów na ścianie kamienicy w której mieści się biuro poselskie, a dziś pojawiła się informacja o kolejnych wulgarnych napisach, które umieszczono na drzwiach biura.

- Jeśli jakikolwiek protest ma się odbywać pod symbolem przekleństw, to to nie jest protest, tylko barbarzyństwo. Jeszcze większym barbarzyństwem nazywam to co się wydarzyło przy moich biurach poselskich, ale absolutnym przekroczeniem wszelkich granic, zezwierzęceniem jest to co się działo pod domem burmistrza Stawiarskiego – mówiła poseł Porowska.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej przez sejm, wyroku sądu, który orzekł, że poseł KO Witold Zembaczyński musi przeprosić TVP3 Opole za naruszenie dóbr osobistych stacji, a także o odwołanym zjeździe okręgowym partii PiS.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »