Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego…
2020-10-26, 13:12 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł KO i odwołanym zjeździe okręgowym partii

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele osób protestujących jest tego świadomych – mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Sędziowie TK orzekli w czwartek, że aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją.
- Wyrok TK nie odpowiada na pytanie czy aborcja jest zła czy nie, bo zajmował się tylko i wyłącznie kwestią czy zapisy ustawowe w ustawie o aborcji są zgodne z Konstytucją. A Konstytucja mówi jasno, że każde życie od poczęcia jest chronione – mówiła poseł Porowska i odniosła się także do ostrych i szerokich reakcji społecznych na ten wyrok.

- Inna kwestia to reakcje w przestrzeni publicznej. Byliśmy świadkami czy to w mediach czy też patrząc przez okna swoich domów, na to co się działo w ramach tzw. protestu. To co się działo na terenie woj. opolskiego to przekroczenie barier cywilizacyjnych – oceniła poseł Porowska.

W piątek wieczorem doszło do namalowania wulgarnych napisów na ścianie kamienicy w której mieści się biuro poselskie, a dziś pojawiła się informacja o kolejnych wulgarnych napisach, które umieszczono na drzwiach biura.

- Jeśli jakikolwiek protest ma się odbywać pod symbolem przekleństw, to to nie jest protest, tylko barbarzyństwo. Jeszcze większym barbarzyństwem nazywam to co się wydarzyło przy moich biurach poselskich, ale absolutnym przekroczeniem wszelkich granic, zezwierzęceniem jest to co się działo pod domem burmistrza Stawiarskiego – mówiła poseł Porowska.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o ustawie covidowej przyjętej przez sejm, wyroku sądu, który orzekł, że poseł KO Witold Zembaczyński musi przeprosić TVP3 Opole za naruszenie dóbr osobistych stacji, a także o odwołanym zjeździe okręgowym partii PiS.

Zobacz także

2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej 2020-11-18, godz. 15:04 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców… - Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***