Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na…
2020-10-23, 17:57 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa

Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa
Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie). Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o obradach w sejmie na temat koronawirusa, ustawie "covidowej", a także nauczaniu w czasach pandemii.
Nasi goście omawiali założenia ustawy covidowej i wprowadzane obostrzenia.

- Myślę, że wszystkie partie powinny teraz zaangażować się w to, co się dzieje - nie powinniśmy się teraz kłócić - mówił Mateusz Pietrycki, Forum Młodych PiS. - Myślę, że w mojej partii (PiS) wszyscy dobrze pracowali przy ostatnich ustawach.

-Na pewno powinniśmy dbać o osoby starsze i stosować się do obostrzeń. Platforma Obywatelska od początku starała się współpracować z partią rządzącą, ale nasza pomoc była wielokrotnie odrzucana - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- Moim zdaniem największym błędem ustawy covidowej jest moment jej wprowadzania, który jest zbyt późny - mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki Porozumienia.

- To, że siłownia zmienia się związek wyznaniowy, to z jednej strony zaradność tych osób, ale z drugiej nieodpowiedzialność - stwierdził z kolei Kamil Wencel z Konfederacji odnosząc się do konkretnego zapisu mówiącego o zawieszeniu działalności siłowni.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 10:52 "Co tam panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (01.12) W kolejnej odsłonie programu "Co tam panie w polityce" najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie… » więcej 2020-12-01, godz. 10:51 "Magazyn międzynarodowy" w Loży Radiowej. Piotr Cywiński i Piotr Semka o sporze – Polska&Węgry vs Unia Europejska… Sztab Donalda Trumpa poniósł drugą sądową porażkę w Pensylwanii. Tamtejszy sąd odrzucił apelację prawników prezydenta, dotyczącą rzekomych nieprawidłowości… » więcej 2020-11-30, godz. 18:35 Robert Tistek o końcu politycznego mariażu PSL z Kukiz'15 - To była koalicja z rozsądku i wydawało się, że rozsądek będzie wygrywał, ale górę wzięły emocje – powiedział Robert Tistek z Kukiz’15 pytany… » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Marcin Oszańca o tym dlaczego PSL usunął z klubu Koalicji Polskiej ugrupowanie Pawła Kukiza - Tak naprawdę od "piątki dla zwierząt", które poparli przedstawiciele Kukiz'15 było pewne, że nasza koalicja nie przetrwa - przyznał Marcin Oszańca, rzecznik… » więcej 2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o orędziu marszałka senatu, unijnym budżecie, rezolucji PE ws. aborcji i układankach sejmowych Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworządnością… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »