Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz…
2020-09-21, 15:21 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach

Violetta Porowska m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne
- Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy myśleć o dobru i interesie Polski – mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii na Opolszczyźnie.
Dziś ważą się losy Zjednoczonej Prawicy. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w sejmie głosowano w sprawie tzw. ustawy futerkowej. Doszło do zgrzytu; projekt został przyjęty ponad podziałami politycznymi (projekt poparła Lewica i część KO), ale koalicjanci PiS nie poparli tej inicjatywy. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry głosowała przeciw, Porozumienie w zdecydowanej większości wstrzymało się. To postawiło pod dużym znakiem zapytania los koalicji rządzącej.

- Losy koalicji są w rękach kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli uwzględnimy fakty obecne, to na tę chwilę koalicji nie ma. Koalicja Zjednoczonej Prawicy zakończyła się w nocy z czwartku na piątek – powiedziała Violetta Porowska z PiS.

- Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy myśleć o dobru i interesie Polski – dodała.

- Twierdzenie, że pokłóciliśmy się o norki, jak niektórzy twierdzą, to jest przesada. To właśnie ta bardzo ważna ustawa, ustawa na miarę potrzeb naszych czasów przelała czarę goryczy – doprecyzowała poseł Porowska.

Dodajmy, że spośród piątki opolskich parlamentarzystów ZP tylko poseł Porowska była „za” ustawą. Posłowie Porozumienia (Kamil Bortniczuk i Marcin Ociepa) wstrzymali się, a Janusz Kowalski (Solidarna Polska) i Katarzyna Czochara (PiS) byli przeciwni. Jaki będzie dalszy los poseł Czochary?

- Zawieszenie oznacza, że na obecną chwilę Katarzyna Czochara nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Zawieszona jest również decyzja co dalej z panią poseł, która została surowo ukarana co wcześniej zapowiadał prezes Jarosław Kaczyński – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***